Cilvēks ziņu virsrakstos: Kaspars Gorkšs - pārmaiņu aizsācējs Futbola federācijā

Latvijas Futbola federācija (LFF) 2019.gadā sasniedza savdabīgu Eiropas un, iespējams, pasaules rekordu - viena gada laikā organizācijā notika pieci kongresi, četri no tiem bija ārkārtas. Lielākā daļā ārkārtas kongresu bija politiskās cīņas instruments, lai no amata gāztu federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu, ar kura karjeras pavērsieniem Latvijas Radio iepazīstina rubrikā „Cilvēks ziņu virsrakstos”. 

Oponentu pūliņi 17.oktobrī vainagojās panākumiem, jo kongresā federācijas biedru vairākums nobalsoja par Gorkša atstādināšanu no prezidenta amata. Bijušais LFF vadītājs Gorkšs savulaik bijis meistarīgs futbolists un izcils izlases kapteinis, bet tagad viņš daudziem asociējas ar pusotru gadu nesekmīgi futbola federācijas prezidenta amatā pabijušu kādreizējo spēlētāju. Gorkšs federācijas prezidenta krēslā pavadīto laiku gan neuzskata par traipu uz mundiera, jo izdevās ieviest LFF darbībā būtiskas pārmaiņas.  

Kaspars Gorkšs par pieredzi LFF prezidenta amatāMārtiņš Kļavenieks

  Cilvēki, kas Gorkšā redzēja pārmaiņu nesēju, deva viņam enerģiju strādāt 14 stundas dienā, lai izpildītu solījumus un realizētu ieceres. LFF pieminēšana Gorkšam pašlaik neraisa ne skudriņu skriešanu pa muguru, nedz riebumu, jo savam iemīļotajam sporta veidam viņš arvien pieiet ļoti praktiski un īpaši uzmanīgi seko federācijā paša iesāktajiem procesiem.

  Gorkšs allaž ir gatavs paust savu viedokli par notikumiem federācijā, kas viņam no ētikas viedokļa nav pieņemami. 

  Par savas prezidentūras laika ieguvumu futbolam bijušais LFF prezidents uzskata panākumus valsts finansējuma piesaistīšanai infrastruktūras attīstīšanai reģionos. Par svarīgu veikumu viņš nosauca arī UEFA piekrišanu sarīkot Rīgā vērienīgu konferenci un pirmoreiz arī U-19 Eiropas čempionāta telpu futbolā finālturnīru. Sadarbībā ar Latvijas Universitāti arī tika izveidota treneru apmācības programma. 

  Federācijā pavadīto laiku Gorkšs atceras kā varas cīņām piesātinātu,

  bet lielu daļu enerģijas prasījusi smieklīgu apgalvojumu atspēkošana, piemēram, par lidošanu privātā lidmašīnā uz dažādām valstīm par LFF naudu. Ja tam būtu pierādījumi, pašreizējā LFF vadība nekavētos to publiskot, sev raksturīgā mierpilnā balsī uzsvēra bijušais federācijas boss. 

  Gorkšs arvien uzsver, ka bez kārtības LFF iekšienē futbolam Latvijā nav attīstības iespēju, jo nevar iet runāt par valsts finansējumu, ja nemaksā nodokļus un federācijā slēdz aizdomīgus līgumus ar saviem radiniekiem.

  Vai 2020.gada aprīlī sekos mēģinājums atgūt LFF augstāko amatu, Gorkšs pagaidām nesteidz apgalvot.

  Vispirms viņam ir nepieciešama skaidrība, kādēļ to vajadzētu darīt, jo Gorkšs negrib cīnīties tikai cīnīšanās bez noteikta mērķa. Viņš noteikti negrib kaut ko darīt, neizprotot mērķi.

  Kategoriski izslēgt pretendēšanu uz LFF prezidenta krēslu Gorkšs nevar, jo futbols vienmēr ir bijis viņam kas vairāk nekā vienkārši sporta veids, kas turklāt paliks bijušā valstsvienības kapteiņa ļoti nozīmīga ikdienas sastāvdaļa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti