Brazīlijas izlases sabrukums un ielaisti septiņi vārti paver Vācijai ceļu uz finālu

Šokējoši pārliecinošu uzvaru Pasaules kausa pusfinālā otrdien Beluorizontē izcīnīja Vācijas izlase, kas ar 7:1 ātri izkliedēja mājinieku brazīliešu cerības uz prestižāko trofeju, liecina rīkotāju informācija. Kopš spēles sākuma nepagāja pat pusstunda, kad Vācijas futbolisti jau bija ieguvuši piecu vārtu pārsvaru.

Vācieši svētdien finālā tiksies ar trešdien paredzētā Argentīnas un Nīderlandes pusfināla uzvarētājiem, savukārt pieckārtējie Pasaules kausa ieguvēji brazīlieši gaidīs pāra zaudētājus, lai sestdien pacīnītos par 3.vietu.

Pa diviem vārtiem vāciešiem guva Toni Kross un Andre Širle, bet Miroslavs Kloze ar iesistajiem karjerā 16. vārtiem kļuva par Pasaules kausa finālturnīru rezultativitātes absolūto rekordistu. Brazīlijas fanus sarūgtināja arī Tomass Millers un Sami Hedira, kurš jau 29. minūtē panāca 5:0. Otrajā puslaikā Širle ar diviem vārtiem nodrošināja uzvarētājiem septiņu vārtu pārsvaru, savukārt laukuma saimniekiem nulli no rezultāta tablo 90. minūtē nodzēsa Oskars.

Pēc dažiem pirmajiem enerģiskajiem mājinieku uzbrukumiem sākās Vācijas izlases rezultatīvā sērija un Brazīlijas aizsardzība izira, jau līdz pirmā puslaika vidum praktiski izšķirot cīņas likteni. Vāciešus vadībā izvirzīja Millers 11. minūtē, kad pēc stūra sitiena ar kāju no vārtsarga laukuma līnijas ieraidīja bumbu vārtos.

Pirmā puslaika vidū vācieši guva četrus vārtus - 36 gadus vecais Kloze 23. minūtē no vārtu priekšas ar atkārtotu sitienu pārspēja Brazīlijas vārtsargu Žuliu Sesaru, minūti vēlāk Kross pēc zema centrējuma precīzi trāpīja vārtu tuvajā stūrī, bet 26. minūtē pēc Brazīlijas kļūdas aizsardzībā viņš noslēdza komandas biedru saspēli ar netraucētu sitienu praktiski tukšos vārtos. Šoka apātijā ieslīgusī Brazīlijas aizsardzība no līdzīga vārtu guvuma nespēja atturēt arī Hediru.

Piecu vārtu pārsvars pirmā puslaika turpinājumā piezemēja abu komandu emocijas, jo uzvarētājs bija skaidrs. Pēc pārtraukuma brazīlieši bija atguvušies un spēja izveidot bīstamus uzbrukumus, kuros Vāciju no nepatikšanām vairākkārt glāba vārtsargs Manuels Noiers, atvairot Marselu, Oskara un Paulinju sitienus.

Brazīliešiem nespēlēja muguras savainojumu guvušais uzbrukuma līderis Neimars, bet ne mazāk pietrūka brīdinājumu normas dēļ sastāvā neiekļautā līdzšinējā kapteiņa Tjagu Silvas, bez kura aizsardzība nespēja saskaņoti darboties. Vēlreiz Brazīlijas aizsargi statistu lomā nonāca 69. minūtē, kad Vācijas futbolisti brīvi izrīkojās soda laukumā un saspēli ar sitienu no tuvas distances noslēdza Širle. Viņš iesita arī septītos vārtus, kad 79. minūtē saņēma bumbu soda laukumā un no paasa leņķa spēcīgi sita zem pārliktņa.

Noieram gan neizdevās nosargāt vārtus neskartus, jo noslinkoja arī Vācijas aizsargi, un Oskars spēles izskaņā bija rezultatīvs pretuzbrukumā. Taču ne visi Brazīlijas fani stadionā to redzēja, jo daļa skatītāju tribīnes pameta jau iepriekš.

Kloze pirms karjerā ceturtā Pasaules kausa pusfināla rezultatīvākā spēlētāja titulu dalīja ar brazīlieti Ronaldo, jo abi bija guvuši pa 15 vārtiem.