Argentīna pēcspēles sitienu sērijā izcīna vietu Pasaules kausa finālā

Vārtsarga Serhio Romero meistarība palīdzēja Argentīnas futbolistiem trešdien Sanpaulu pēcspēles 11 metru sitienos uzvarēt Nīderlandes izlasi un nodrošināja dalību Pasaules kausa izcīņas finālā, informēja organizatori. Pusfināla cīņas pamatlaiks un pagarinājums beidzās bez gūtiem vārtiem, savukārt pēcspēles sitienos ar 4:2 pārāki bija argentīnieši.

Finālā svētdien Riodežaneiro Argentīnas pretinieki būs Vācijas izlase, turpretim sestdien Braziljā mājinieki brazīlieši aizvadīs spēli par 3.vietu ar Nīderlandi. Vācijas valstsvienība Argentīnu Pasaules kausa finālā uzvarēja 1990.gadā Romā.

Pēcspēles sērijā Romero atvairīja divus sitienus, turpretim viņa komandas biedri realizēja visus četrus izpildītos sitienus. Pirmo reizi Pasaules kausa izcīņas vēsturē pusfinālā ar 120 minūtēm spēles laika nepietika uzvarētāju noteikšanai.

Romero atvairīja bumbu jau pēc Rona Vlāra pirmā sitiena, kā arī trešajā pārī neļāva gūt panākumu Veslijam Sneijderam. Argentīnai visas iespējas realizēja Lionels Mesi, Ezekiels Garajs, Serhio Aguero un Maksi Rodrigess. Nīderlandei nepietika ar Arjena Robena un Dirka Kuijta trāpījumiem.

Gan Nīderlande, gan Argentīna pirmajā puslaikā vairāk rūpējās par drošu aizsardzību, un vienīgais bīstamais sitiens pa vārtiem izdevās Mesi. Argentīnas uzbrucējs 20. minūtē izpildīja labu soda sitienu, taču vārtsargs Jaspers Silesens bumbu lēcienā notvēra. Abām komandām bija pāris potenciāli draudīgu centrējumu, kuros nedaudz pietrūka precizitātes vai arī nekļūdīgi nospēlēja vārtsargi.

Nepatīkama epizode vēl līdz pārtraukumam bija Argentīnas izlasei, kad cīņā par bumbu Havjers Maskerano sasitās galvām ar Georginio Vijnaldumu. Maskerano uz brīdi zaudēja orientēšanos, taču pēc mediķu palīdzības drīz vien atgriezās laukumā.

Argentīna lietainos un pavēsos laikapstākļos arī bez savainotā Anhela di Marijas spēja uzbrukumā darboties bīstamāk nekā pretinieki, tomēr ne tik efektīvi, lai atklātu rezultātu. Gonsalo Iguains 75. minūtē bīstami uzbruka pēc Enco Peresa piespēles, taču trāpīja vārtu tīklā no sāniem. Nīderlandei draudīgākais uzbrukums izdevās pamatlaika beigās, kad pret vārtiem soda laukumā izrāvās Arjens Robens, bet viņa sitienu izklupienā paspēja nobloķēt Maskerano.

Arī pagarinājumā cīņas gaita nemainījās - Argentīnas izlase vairāk kontrolēja bumbu, turpretim Nīderlandes futbolisti vairāk cerēja uz pretuzbrukumiem. Piecas minūtes pirms papildlaika beigām Rodrigo Palasio soda laukumā tika viens pret Nīderlandes vārtiem, taču sitiens ar galvu viņam neizdevās. Pēc Mesi piespēles no gala līnijas laba iespēja vēl bija Maksi Rodrigesam, kura raidīto bumbu pēc atsitiena pret zemi viegli savāca Silesens.