Latvijas futbolistes Andorā izcīna uzvaru Nāciju līgas spēlē

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas otrajā mačā izbraukumā ar rezultātu 4:0 pārspēja Andoru un tika pie pirmā panākuma, kurā ar trīs vārtiem izcēlās Karlīna Miksone.

Mača 15. minūtē pretinieču kļūdu veiksmīgi izmantoja Miksone, kura pārtvēra piespēli un no ērtas pozīcijas pārspēja Andoras vārtsardzi, izvirzot vadībā Latvijas futbolistes.

Nedaudz vairāk kā pēc desmit minūtēm Latvija dubultoja pārsvaru. Uz Andoras vārtu priekšu Miksonei piespēlēja Olga Ševcova, un pirmo vārtu autore ar vienu pieskārienu palīdzēja bumbai vēlreiz nonākt pretinieču vārtos.

Desmit minūtes līdz pirmā pamatlaika beigām rezultāts kļuva 3:0 par labu Latvijai pēc tam, kad pretuzbrukumā ar spēcīgu sitienu vārtu apakšējā stūrī izcēlās Viktorija Zaičikova.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā Miksone vēlreiz pārspēja pretinieču vārtsardzi un tika pie "hat-trick".

Otrajā puslaikā Latvijas futbolistes turpināja uzbrukt uz Andoras vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs, un spēle noslēdzās ar 4:0 par labu Latvijai.

Piektdien latvietes Slokas stadionā C grupas pirmajā mačā neizmantoja vairākas iespējas un ar rezultātu 0:1 piekāpās Maltai, kas uzvaras vārtus guva 83. minūtē. Andorietes viesojās pie Moldovas un uzvarēja ar 2:1.

Komandas līdz decembrim aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas cīņā par šādu iespēju piedalīsies "play-off" spēlēs.

Šis atlases cikls iezīmē jaunu kārtību Eiropas čempionātu kvalifikācijā. Izmaiņas izspēles sistēmā ir izstrādātas ar mērķi palielināt sportiski nozīmīgu spēļu īpatsvaru, dodot komandām iespēju gan spēkoties ar sava līmeņa pretiniecēm, gan tiekties pretī spēlēm ar spēcīgākām pretiniecēm. Vienlaikus visām dalībniecēm tiek sniegta iespēja kvalificēties finālturnīram.