Latvijas futbolisti ātri nonāk iedzinējos, no zaudējuma horvātiem neizglābjas

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien savā laukumā 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē zaudēja Horvātijai. Latvija piekāpās ar 0:2.

Horvāti 2:0 panāca mača pirmajās 16 minūtēs. Septītajā minūtē pēc Lukas Ivanušeca piespēles soda laukumā Lovro Majers ar sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī panāca 1:0, bet deviņas minūtes vēlāk pēc Majera piespēles bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī iesita Andrejs Kramaričs - 2:0.

31.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Kristers Tobers, kurš paklupināja Marcelo Brozoviču.

Otrajā puslaikā Latvija centās uzbrukt, savukārt horvātiem nekas nebija pretī spēli beigt ar tādu pašu rezultātu kā pirmo puslaiku, ko viņi pārliecinoši izdarīja, veicot bīstamus pretuzbrukumus.

65.minūtē dzelteno kartīti mājinieku rindās nopelnīja Aleksejs Saveļjevs, kurš laukuma vidū bumbas vietā trāpīja pa Brozoviča kāju, izprovocēdams jau otro dzelteno "plāksteri" mājiniekiem. 83.minūtē Latvijas izlasē notika uzbrucēju maiņa, un Roberta Uldriķa vietā laukumā devās Raimonds Krollis.

Spēles beigās Eduards Dašķeviča vietā laukumā nāca Dmitrijs Zelenkovs, bet Alvi Jaunzemu nomainīja Raivis Jurkovskis. Arī horvāti otrajā puslaikā veica trīs maiņas.

90.minūtes izskaņā viens pret mājinieku vārtsargu Robertu Ozolu soda laukuma centrā nonāca aizsargs Josips Stanišičs, taču trāpīja pa vārtu kreiso stabu.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas dienas spēlē Armēnijas izlase Erevānā spēlēja 1:1 ar Velsu.

D grupā pēc septiņām cīņām līdere ar 16 punktiem ir Turcija, 13 punkti ir Horvātijai, 11 punktus sakrājusi Velsa, astoņi punkti ir Armēnijai, bet trīs astoņās cīņās - Latvijai.

Horvātijas izlase FIFA rangā ieņem augsto desmito vietu, bet Latvijas valstsvienība ir 132.pozīcijā.

Latvijas futbolisti horvātiem ir zaudējuši visās piecās līdzšinējās spēlēs un tikai pirmajā no tām, 2002.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, guvuši vārtus pret šo pretinieci.

Atlases ciklu Latvija sāka ar 0:1 zaudējumu viesos Velsai, savā laukumā ar 2:3 tika zaudēts Turcijas izlasei un viesos ar 1:2 nācās piekāpties Armēnijai. Septembrī Latvija savā laukumā ar 0:2 zaudēja Velsai un izbraukumā ar 0:5 piedzīvoja sagrāvi mačā ar Horvātiju, bet oktobrī latvieši mājās ar 2:0 pārspēja Armēniju, tiekot pie pirmajiem punktiem, un viesos ar 0:4 piekāpās turkiem.

21.novembrī latvieši Varšavā pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju.

Pirms mačiem Latvijas izlases kandidātu sarakstā bija atgriezušies aizsargi Raivis Andris Jurkovskis un Krišs Kārkliņš. Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, kandidātu sarakstā nav aizsargu Kirila Iļjina un Oskara Vientiesa.

Horvātijas izlase Rīgā ir ieradusies ar 2018.gada pasaules labāko futbolistu Luku Modriču sastāvā. Tāpat Horvātijas sastāvā ir pašlaik pasaulē dārgākais aizsargs Joško Gvardiols, kā arī šosezon septiņus vārtu Spānijas līgā guvušais Ante Budimirs un Vācijas bundeslīgā četras bumbas sasitušais Andrejs Kramaričs. Savainojuma dēļ Rīgā nespēlē aizsargs Mateo Kovačičs un uzbrucējs Bruno Petkovičs.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija, Austrija, Anglija, Ungārija, Slovākija, Albānija un Dānija.