Latvijas futbola Virslīgas spēle FS "Jelgava" - BFC "Daugavpils"

Latvijas futbola Virslīgas spēle FS "Jelgava" - BFC "Daugavpils". Andris Deklavs

Latvijas futbola Virslīgas spēle FK "RFS" – "Riga FC"

«Riga» FC cīnās neizšķirti ar konkurentiem, vairo izredzes uz čempionu lauriem futbola virslīgā

Virslīgas līderi "Riga" FC sestdien viesos cīnījās neizšķirti 0:0 ar tuvākajiem konkurentiem RFS futbolistiem un uzlaboja izredzes izcīnīt Latvijas čempionu titulu. Abas komandas tikās sezonā ceturto reizi, un tāpat kā iepriekš uzvarētāju neizdevās noteikt.

Septiņas kārtas pirms sezonas noslēguma "Riga" FC ieņem pirmo vietu turnīra tabulā un arvien ir trīs punktus priekšā tuvākajiem sāncenšiem RFS.

Aktīvāk spēles sākumā uzbrukumā darbojās RFS futbolisti un izveidoja vairākas itin draudīgas situācijas pie Riharda Matrevica sargātajiem vārtiem. Puslaika vidū "Riga" FC atbildēja ar pāris labiem ātriem uzbrukumiem, kam pietrūka rezultatīva noslēguma. "Riga" FC uzbrukumus lielākoties veidoja kreisajā malā caur labu tehnisko meistarību apliecinājušo brazīlieti Duglasu Aureliu, un puslaika beigu daļā viesi jau bija pārņēmuši iniciatīvu.

Abas komandas epizodiski aktivizējās uzbrukumā otrajā puslaikā, tomēr nedz laukuma saimnieki, nedz viesi ilgstoši netika līdz bīstamiem sitieniem. Tuvu vārtu guvumam tika "Riga" 72. minūtē, Brianam Penjam raidot bumbu gar vārtu tālo stūri.

Neieskaita RFS vārtu guvumu

Bumba 77. minūtē nonāca "Riga" FC vārtos pēc Herdi Prengas sitiena no tuvas distances, tomēr tiesneši pēc video izskatīšanas nolēma, ka aizmugures dēļ vārtu guvums nav jāskaita.

Līdz ar spēles pamatlaika beigām RFS palika 10 vīru sastāvā, jo par otro brīdinājumu noraidīja komandas kapteini Žigu Lipuščeku. Tomēr vairākumu "Riga" FC izmantot nespēja.

Saruna ar Rihardu Matrevicu

"Riga" FC vārtsargs Matrevics pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā norādīja, ka cer otro gadu pēc kārtas kļūt par Latvijas čempionu. Viņš gan uzsvēra, ka ar matemātiku aprēķinos par pirmo vietu nevajag nodarboties, jo pieredze rāda, ka tādā gadījumā visi plāni sagāžas.

Saruna ar Māri Verpakovski

FK RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka sezonā līdzšinējās spēles  abu spēles neko neizšķirs sestdienas mačā, un komandai būs svarīgi apliecināt savu spēju maksimumu. "Riga" FC vārtsargam Rihardam Matrevicam ir bijusi mazāka spēļu prakse, tajā pašā laikā viņš noteikti vēlēsies sevi apliecināt, tādēļ grūti spriest, vai pretiniekiem tas varētu būt kāds ieguvums, paskaidroja Verpakovskis.

Saruna ar Krišu Upenieku

Savukārt "Riga" FC preses pārstāvis Krišs Upenieks uzsvēra, ka komanda, gatavojoties spēlei, ir izdarījusi maksimumu un abu vienību treneru atteikšanās no komentāriem pirms mača liecina par ļoti nopietno gatavošanos.

Ieskats FS "Jelgava" - BFC "Daugavpils" spēlē

Dienas otrā spēlē FS "Jelgava" mājās nospēlēja neizšķirti 0:0 pret BFC "Daugavpils".

Virslīgas sezona noslēgsies ar pēdējās kārtas spēlēm 11. novembrī.