Anglijas futbolisti aizraujošā finālā kļūst par U-21 Eiropas čempioniem. Svarīgākie notikumi

Anglijas futbola izlase sestdien Gruzijas pilsētā Batumi ar 1:0 pārspēja Spānijas vienaudžus U-21 Eiropas čempionāta finālā un triumfēja turnīrā, kur uzvarēja visās spēlēs un neielaida nevienus vārtus. Anglijai tas ir trešais U-21 Eiropas čempionu tituls pēc panākumiem 1982. un 1984. gadā.

Pirmā puslaika izskaņā Anglijas izlase izvirzījās vadībā 1:0, savukārt spāņi mača izskaņā nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Divas labas vārtu gūšanas iespējas angļiem bija jau pirmajās septiņās minūtēs, bet drīz vien spēku samērs laukumā izlīdzinājās, un vairāki bīstami uzbrukumi ar sitieniem garām vārtiem izdevās arī Spānijas futbolistiem. Tuvojoties pirmā puslaika beigām, tuvu vārtu guvumam bija Anglijas izlase, taču Levi Kolvila ar galvu sistā bumba pēc atsitiena pret zemi trāpīja pa vārtu konstrukcijas krustu.

Anglijas izlase izvirzās vadībā

Līdz pārtraukumam angļi tomēr spēja atklāt rezultātu - puslaika kompensācijas laikā Kouls Palmers izpildīja tiešo brīvsitienu un spēlētāju sieniņas priekšā bumba skāra Kērtisu Džonsu, no kura ielidoja vārtu tālajā stūrī.

Angļi vārtu guvumu nosvinēja tuvu Spānijas rezervistu soliņam, izraisot asu emociju izvirdumu un abu komandu spēlētāju sadursmes, malā nepaliekot arī komandu personālam. Pa vienam abu komandu spēlētājam saņēma brīdinājumu, savukārt pa vienam treneru korpusa pārstāvim tika izraidīti.

Drīz pēc pārtraukuma bumba pēc tiešā brīvsitiena un Abela Ruisa teicama sitiena ar galvu pabija angļu vārtos, tomēr fiksētas aizmugures dēļ rezultāts palika nemainīgs. Abas komandas meklēja iespējas uzbrukumā un 66. minūtē tikai spāņu vārtsarga Arno Tenasa lēciens ļāva viņam atvairīt bumbu pēc Kērtisa Džonsa sitiena vārtu apakšējā stūrī. Savukārt Spānijas izlase atbildēja ar sitienu cieši garām vārtu stabam pēc Serhio Gomesa centrējuma.

Spānijas izlase nerealizē 11 metru soda sitienu

Spēles pašā izskaņā Spānijas izlasei bija teicama iespēja izglābties, jo tiesnesis pēc video skatīšanās piesprieda 11 metru soda sitienu uz Anglijas vārtiem. Angļus izglāba vārtsargs Džeimss Trafords, kurš atvairīja gan Ruisa izpildīto 11 metru sitienu, gan vēl vienu sitienu epizodes turpinājumā, bet uzreiz trešais sitiens bija pāri vārtiem.

Līdz finālam Anglijas futbolisti tika pārliecinoši, ne tikai gūstot uzvaras visās finālturnīra spēlēs, bet arī neielaižot nevienus vārtus. Iepriekš pusfinālā angļi Batumi ar 3:0 pārspēja Izraēlas vienaudžus.

Iespaidīga uzvara pusfinālā bija pa spēkam arī Spānijas izlasei, kas Bukarestē ar 5:1 uzveica ukraiņus.

Grupas kārtā Anglijas izlase uzvarēja Čehiju (2:0), Izraēlu (2:0) un Vāciju (2:0), bet izslēgšanas pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārspēja Portugāles vienaudžus (1:0). Spāņu rēķinā grupā bija uzvaras pār Rumāniju (3:0) un Horvātiju (1:0), kā arī neizšķirts pret Ukrainu (2:2). Izslēgšanas turnīru Spānijas futbolisti sāka ar uzvaru pagarinājumā pār Šveices vienaudžiem (2:1).

Iekļūšana pusfinālā Spānijai, Ukrainai un Izraēlai nodrošināja dalību 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu futbola turnīrā. Lai gan Parīzes spēlēs Eiropai futbolā ir atvēlētas trīs vakances, neskaitot rīkotāju Franciju, olimpiskās ceļazīmes jau ir sadalītas, jo Anglija nevar ar atsevišķu komandu piedalīties olimpiskajā turnīrā, kur spēlē tikai valstu izlases.