Latvijas futbola izlase pirms spēles pret Norvēģijas valstsvienību

Baltijas čempionāta posms motošosejā

U21 Futbols izlase EČ kvalifikācija Latvija - Polija

Latvijas futbolisti zaudē poļiem U-21 Eiropas čempionāta kvalifikācijas startā. Svarīgākie mirkļi

Latvijas U-21 izlases futbolisti piektdien Jelgavā ar 0:2 zaudēja Polijas vienaudžiem pirmajā spēlē 2023.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Laukuma saimnieki neļāva pretiniekiem izvērsties uzbrukumā, tomēr poļi realizēja divas no nedaudzajām vārtu gūšanas iespējām.

Vārtus Polijas izlasē otrajā puslaikā guva Mihals Skurašs un Lukašs Poremba.

Polijas izlase pirmajā puslaikā laukuma vidusdaļā vairāk kontrolēja bumbu, bet abas komandas maz apdraudēja vārtus. Mājiniekiem labākā iespēja bija Danielam Ontužānam, kam soda laukumā neizdevās labi savaldīt bumbu un bīstams sitiens pa vārtiem izpalika.

Pirmā puslaika epizodes

Savukārt viesiem tuvu vārtu guvumam bija Adrians Benedičaks, kurš teju izmantoja Latvijas vārtsarga Frenka Orola kļūmi izgājienā, tomēr izglāba aizsargi. Bumbai vārtos neļāva nokļūst Normunds Uldriķis.

Polijas izlase atklāj rezultātu

Savu iespēju poļi izmantoja aktīvāk sāktajā otrajā puslaikā - Skurašs 55.minūtē soda laukumā raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī.

Poļu pārsvars sasniedz 2:0

Ieguvuši pārsvaru, Polijas futbolisti epizodiski aktivizējās, veidojot bīstamus uzbrukumus, un 69.minūtē pa vārtu pārliktni trāpīja Benedičaks. Savukārt Lukašs Poremba 86.minūtē precīzi sita no tālas distances, panākot 2:0.

Otrā puslaika epizodes

Latvijas izlasei atlikušajā spēles laikā izredzes atspēlēties vairs nebija.

Intervija ar Kristeru Lūsiņu

Izlases uzbrucējs Kristers Lūsiņš pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka otrajā puslaikā poļi vairāk kontrolēja bumbu un labāku rezultātu mājiniekiem liedza sasniegt arī pašu kļūdas.

Intervija ar Aleksandru Basovu

Mājinieku galvenais treneris Aleksandrs Basovs pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka poļi ir zināmi pretinieki, un komanda pret viņiem grib parādīt labu spēli. Galvenais būs nezaudēt divcīņas un noturēt aizsardzību, kā arī ātri darboties uzbrukumā, uzsvēra Basovs. Viņš atzina, ka Polijas futbolisti spēlē augstāka līmeņa klubos, bet spēku samēru parādīs cīņas gaita laukumā.

Basovs cer uz valstsvienībā jau debitējušā uzbrūkošā pussarga Ontužāna ieguldījumu, savukārt Anglijā spēlējošais latviešu izcelsmes aizsargs Džošua Velss piedalīsies tikai nākamajā spēlē, jo viņam vēl nav nokārtoti  visi nepieciešamie dokumenti.

Galvenā trenera Basova vadītā Latvijas izlase nākamajā spēlē B grupā otrdien Rīgā spēlēs pret Vāciju, kā arī vēlāk turnīrā mērosies spēkiem ar Ungārijas, Izraēlas un Sanmarīno vienaudžiem. Kvalifikācija pēc divu apļu izspēles noslēgsies 2022.gada jūnijā.

Intervija ar Vadimu Ļašenko

Latvijas futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka U-21 turnīrs ir svarīga platforma, lai jaunajiem spēlētājiem būtu iespēja sevi apliecināt valstsvienības vadībai.

Finālturnīrā piedalīsies 16 komandas, tostarp dalība jau ir garantēta rīkotājām Gruzijai un Rumānijai. Uz finālturnīru dosies deviņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un labākie otrās vietas ieguvēji. Par atlikušajām četrām vakancēm izslēgšanas pāros sacentīsies pārējās astoņas komandas, kas iegūs otro vietu grupā.