UEFA U-21 Eiropas čempionāts futbolā

Latvija-Sanmarīno 2:0. U-21 futbola spēle.

Latvija-Sanmarīno. U-21 futbola spēle. Intervija ar Kristeru Lūsiņu

Latvija-Sanmarīno. U-21 futbola spēles epizodes

Latvijas U-21 futbola izlase pret Sanmarīno gūst pirmo uzvaru kvalifikācijā. Svarīgākās epizodes

Latvijas U-21 futbola izlase ceturtdien Rīgā ar 2:0 pārspēja Sanmarīno vienaudžus un izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Spēlē mājiniekiem bija liels pārsvars, kas ne tik raiti atspoguļojās rezultātā.

Vārtus uzvarētājiem guva Rolands Bočs un Kristers Lūsiņš, pa reizei izceļoties katrā puslaikā.

Enerģija uzbrukumā ļāva Latvijas izlasei jau pirmajā minūtē radīt briesmas viesu vārtiem, bet Normunda Uldriķa sitienu atvairīja pārliktnis. Rāmākā pirmā puslaika turpinājumā mājinieki gandrīz nepārtraukti kontrolēja bumbu, bet uzbrukumu noslēgumā pietrūka precizitātes.

Rolands Bočs iesit pirmos vārtus

Rezultātu 22.minūtē atklāja 18 gadus vecais Bočs, ātrā uzbrukumā vēl pirms soda laukuma robežas spēcīgi raidot bumbu vārtu tālajā stūrī.

Pirmā puslaika epizodes

Līdz pārtraukumam laba iespēja divkāršot pārsvaru bija Lūsiņam, tomēr Sanmarīno paglābās no vēl viena vārtu zaudējuma. Vēl viens aktivitātes uzplaiksnījums laukuma saimniekiem bija pēc pārtraukuma, bet tāpat kā pirmajā puslaikā izpalika tikpat aktīvs turpinājums.

Kristers Lūsiņš panāk 2:0

Arī otrais vārtu guvums Latvijas izlasei 78.minūtē bija līdzīgs - Lūsiņš skrējienā uz vārtiem sita no pārdesmit metru attāluma un bija precīzs.

Intervija ar Kristeru Lūsiņu

Lūsiņš guva Latvijas izlasei simtos vārtus Eiropas čempionātu kvalifikācijā un pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda laukuma visu darīja pēc trenera norādēm. Lūsiņš atzina, ka nepieciešams gūt pieredzi arī spēlēs, kur kontrole pār notikumiem laukumā ir pašu rokās, jo nevar visu laiku sēdēt aizsardzībā. Lūsiņš cer turpmāk futbolista gaitās uzlabot vārtu gūšanas iespēju realizēšanas prasmes.

Intervija ar Aleksandru Basovu pirms spēles

Mājinieku izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka pret Sanmarīno būs svarīgi realizēt vārtu gūšanas iespējas, kā arī koncentrēties, lai komanda parādītu labāko sniegumu.

Gan mājinieki, gan viesi pirms savstarpējās cīņas zaudēja abās iepriekšējās spēlēs. Latvijas futbolisti sešu komandu B grupā mājās piekāpās Polijai (0:2) un Vācijai (1:3), bet Sanmarīno izlase cieta sakāvi pret vāciešiem (0:6) un ungāriem (0:4).

Kvalifikācija pēc divu apļu izspēles noslēgsies 2022. gada jūnijā. Līdz 2021. gada beigām Latvijas futbolisti vēl spēlēs viesos pret Izraēlu 12. oktobrī, Ungāriju 12. novembrī un Poliju 16. novembrī.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalīsies 16 komandas, tostarp dalība jau ir garantēta rīkotājām Gruzijai un Rumānijai. Uz finālturnīru dosies deviņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un labākie otrās vietas ieguvēji. Par atlikušajām četrām vakancēm izslēgšanas pāros sacentīsies pārējās astoņas komandas, kas iegūs otro vietu grupā.