Latvijas hokeja Virslīgas spēlē "Kurbads" pieveic "Rīgas" hokejistus

Latvijas hokeja čempionāta izslēgšanas spēle "Prizma" - HC "Panters"

Ar spēli FK "Auda" - FK "RFS" sākās Latvijas virslīgas čempionāts futbolā

Čempioni RFS futbolisti virslīgas sezonu sāk ar uzvaru pār FK «Auda»

Aizsarga Žigas Lipuščeka piektdien Rīgā gūtie vārti mača kompensācijas laikā palīdzēja čempionei RFS ar uzvaru sākt Latvijas futbola virslīgas sezonu. Čempione RFS izbraukuma spēlē ar 2:1 pieveica pērnā gada bronzas medaļnieci "Audu".

Rezultātu ar savu otro vārtu gūšanas iespēju spēlē 44. minūtē atklāja RFS uzbrucējs Darko Lemajičs. Pirmajā gadījumā viņa sitienu no neliela attāluma atvairīja mājinieku vārtsargs Raivo Stūriņš, bet otrajā Lemajičs pēc tālas Jāna Ikaunieka piespēles izgājienā vienam pret Stūriņu raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:0. Vārtu guvums tika pārbaudīts videoatkārtojumā, vārtus ieskaitot.

Roberts Savaļnieks guva vārtus otrā puslaika sākumā, taču tika konstatēta aizmugure, un RFS gūtie vārti netika ieskaitīti.

Izlīdzinājumu "Auda" panāca 60. minūtē, kad pie atlēkušās bumbas viesu soda laukumā pirmais bija Abioduns Ogunniji, ar sitienu no šaura leņķa no soda laukuma labās puses raidot bumbu vārtos – 1:1. Rezultatīva piespēle tika arī Režinaldu Albertinu.

Kaut arī pārsvars bija RFS, tās futbolistiem radot vairāk vārtu gūšanas iespēju, otros vārtus izdevās gūt tikai mača kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad Žiga Lipuščeks pēc stūra sitiena izspēles no soda laukuma vidus ar kāju raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī – 2:1.

Iepriekšējā sezonā savstarpējā mačā pirmajā kārtā komandas vārtus neguva, bet nākamajās trīs spēlēs uzvarēja RFS, katrā ar ne mazāk kā divu vārtu pārsvaru.

Sestdien notiks "Liepājas" un "Tukums 2000"/"Telms", kā arī "Jelgavas" un "Daugavpils" cīņas, bet 10. martā debiju virslīgā mačā ar Latvijas kausa ieguvēju "Riga" piedzīvos "Grobiņa"/LFS, kā arī notiks "Metta" un "Valmieras" tikšanās.

Virslīgas čempionāts ar desmit komandu līdzdalību notiks četros apļos, katrai komandai aizvadot 36 spēles. 180 spēles paredzēts aizvadīt līdz 9. novembrim.

Pagājušajā sezonā otro reizi par čempioni kļuva RFS, kas nodrošināja uzvaru pēdējā kārtā, izcīnot uzvaru pār "Metta" komandu ar 1:0.