Minhenes «Bayern» un PSG futbolisti nodrošina vietu Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Vācijas futbola bundeslīgas vicelīdere Minhenes "Bayern", pateicoties diviem Harija Keina gūtajiem vārtiem, otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlē tika pie pārliecinošas uzvaras un nodrošināja iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Arī Francijas futbola klubs Parīzes "Saint-Germain" (PSG) otrdien droši sasniedza UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu.

"Bayern" savā laukumā ar rezultātu 3:0 apspēlēja Itālijas komandu Romas "Lazio" un divu maču summā uzvarēja ar 3:1.

Pēc spēlētām nepilnām 39 minūtēm laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Keins, raidot bumbu viesu vārtos ar galvu. Pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Minhenes komandas pārsvaru dubultoja Tomass Millers, kurš pēc Matija de Ligta piespēles, aizskarot bumbu ar galvu, palīdzēja tai nonākt "Lazio" vārtos. Savukārt 66. minūtē Keins no tuvas distances otro reizi mačā pārspēja "Lazio" vārtsargu un panāca 3:0, nokārtojot Minhenes komandai drošu panākumu un iekļūšanu Čempionu līgas labāko astotniekā.

Pirmajā astotdaļfināla mačā "Lazio" uzvarēja ar 1:0.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

PSG astotdaļfināla atbildes spēlē izbraukumā ar 2:1 uzvarēja Sansevastjanas "Real Sociedad" un divu maču summā tika pie panākuma ar 4:1.

Parīzieši guva pirmos vārtus jau pēc spēlētām 15 minūtēm, kad mājinieku vārtsargu pēc Usmana Dembelē piespēles pārspēja Kilians Mbapē. Savukārt otrā puslaika ievadā Mbapē dubultoja PSG pārsvaru, sitot bumbu pretinieku vārtos no tuvas distances. Pamatlaika pēdējā minūtē laukuma saimniekiem izdevās gūt vienīgos vārtus abu astotdaļfināla maču laikā, precīzam esot Mikelam Merino.

Pirmajā astotdaļfināla mačā PSG futbolisti uzvarēja ar 2:0.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.