Spānijas un Anglijas futbolisti iekļūst U-21 Eiropas čempionāta finālā. Svarīgākie notikumi

Spānijas un Anglijas futbola izlases trešdien guva uzvaras U-21 Eiropas čempionāta pusfinālos un nodrošināja dalību titula mačā.

Pirmajā pusfinālā angļi Gruzijas pilsētā Batumi ar 3:0 pārspēja Izraēlas vienaudžus, savukārt Spānijas izlase Bukarestē ar 5:1 uzveica ukraiņus. Fināls Batumi risināsies sestdien, 8. jūlijā.

Spānijas futbolisti spēlēs sākumā aktīvāk darbojās uzbrukumā, taču rezultātu 13. minūtē ātrā uzbrukumā atklāja ukraiņi.

Ukrainas izlase gūst spēlē pirmos vārtus

Pie gala līnijas spoži savas prasmes apliecināja Mihailo Mudriks un piespēlēja uz soda laukuma centru Artjomam Bondarenko, kurš nekavējās raidīt bumbu vārtos.

Spāņi panāk izlīdzinājumu

Vadībā gan ukraiņi pabija tikai dažas minūtes. Abels Ruiss pēc izrāviena pa labo malu ielauzās soda laukumā, un neviens viņam nespēja liegt gūt vārtus Spānijas izlasei.

Spānijas izlase izvirzās vadībā

Puslaika vidū spāņi jau izvirzījās vadībā pēc Oihana Sanceta spēcīga sitiena no pārdesmit metriem.

Spānijas izlase gūst savus trešos vārtus

Spānijas izlases izredzes uz uzvaru 53. minūtē nostiprināja Antonio Blanko, no soda laukuma robežas trāpot vārtu apakšējā stūrī un panākot 3:1.

Spāņi nostiprinās vadībā ar ceturto vārtu guvumu

Ukrainas izlase, cenšoties atspēlēties, veica vairākas spēlētāju maiņas, tostarp 61. minūtē laukumā devās Latvijas čempionvienības "Valmiera" FC pussargs Ivans Želizko. Tomēr spāņi turpināja ceļu pretim finālam – uz maiņu laukumā nākušais Aimars Oross 68. minūtē iegrieza bumbu vārtu tālajā stūrī, un rezultāts kļuva jau 4:1.

Spāņi panāk 5:1

Cenšoties vismaz samazināt rezultāta starpību, ukraiņi iekrita aizsardzībā, un Serhio Gomess 78. minūtē guva piektos vārtus.

Veiksmes trūkums spēles sākumā Anglijas izlasei neliedz gūt uzvaru

Savukārt pusfinālā Batumi angļiem vēl pirms nospēlēta stundas ceturkšņa bija vairākas teicamas iespējas gūt vārtus. Izraēliešiem bumbu no tukšiem vārtiem izsita aizsargs un palīdzēja vārtu stabs, līdz soda laukumā tika nogāzts Entonijs Gordons un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Taču Morgans Gibss-Vaits iespēju neizmantoja, sitot garām vārtiem.

Angļi atklāj rezultātu

Turpinot uzbrukt, angļi visbeidzot 42. minūtē atklāja rezultātu. Gibss-Vaits pēc centrējuma ar galvu raidīja bumbu vārtos, reabilitējoties par kļūmi 11 metru sitienā.

Anglijas futbolisti panāk 2:0

Pārsvaru Anglijas izlase divkāršoja 64. minūtē, kad Kouls Palmers no asa leņķa noslēdza piespēli gar vārtiem. Tiesnesis sākotnēji fiksēja aizmuguri, bet pēc video analīzes vārtu guvums tika ieskaitīts.

Anglijas izlase iesit trešos vārtus

Tuvojoties spēles beigām, uzbrukumā aktivizējās Izraēlas izlase, taču angļi 90. minūtē atbildēja ar trešo vārtu guvumu, no soda laukuma vidus precīzi sitot Kameronam Ārčeram.

Anglijas izlase pēc trim uzvarām grupā pār Čehiju (2:0), Izraēlu (2:0) un Vāciju (2:0) izslēgšanas pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārspēja Portugāles vienaudžus (1:0). Savukārt izraēliešiem iekļūšanai ceturtdaļfinālā pietika ar neizšķirtu pret Vāciju (1:1) un uzvaru pār čehiem (1:0), bet vietu pusfinālā nodrošināja panākums pēcspēles sitienos (4:3) pēc neizšķirta pamatlaikā un pagarinājumā (0:0) pret mājinieci Gruziju.

Arī Spānijas un Ukrainas izlases tikās jau grupas kārtā, spēlei noslēdzoties neizšķirti (2:2). Spāņu rēķinā vēl bija uzvaras pār Rumāniju (3:0) un Horvātiju (1:0), kā arī ukraiņi uzveica gan rumāņus (1:0), gan horvātus (2:0). Izslēgšanas turnīru Spānijas futbolisti sāka ar uzvaru pagarinājumā pār Šveices vienaudžiem (2:1), bet Ukrainas izlase guva virsroku pār Franciju (3:1).

Iekļūšana pusfinālā Spānijai, Ukrainai un Izraēlai nodrošināja dalību 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu futbola turnīrā. Lai gan Parīzes spēlēs Eiropai futbolā ir atvēlētas trīs vakances, neskaitot rīkotāju Franciju, olimpiskās ceļazīmes jau ir sadalītas, jo Anglija nevar ar atsevišķu komandu piedalīties olimpiskajā turnīrā, kur spēlē tikai valstu izlases.

Arī finālspēli sestdien tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.