Latvijas florbola izlase sestdien sāka cīņu pasaules čempionātā, kas risinās Prāgā. Diemžēl pirmajā spēlē jau tika piedzīvota neveiksme - zaudējums ar rezultātu 3:7, lai gan pēc pirmās trešdaļas Latvijas izlase bija vadībā.

(Papildināts ar video)

Spēle iesākās straujā ritmā, latviešiem kontrolējot bumbiņu. Šveicieši gan arī negulēja, un daudzās situācijās glābējs bija Latvijas izlases vārtsargs Jānis Salcevičs. Spēles rezultātu piektajā minūtē atklāja Morics Krūmiņš, izvirzot Latviju vadībā.

Morics Krūmiņš atklāj spēles rezultātu (1:0)

Desmitajā minūtē gan Latvijas izlase pieļāva kļūdu, kas ļāva šveiciešiem izlīdzināt spēles rezultātu.

Šveices izlase panāk izlīdzinājumu (1:1)

Šveice turpināja ātru spēli, bet 16. minūtē ātrā pretuzbrukumā Rolands Kovaļevskis atkal izvirzīja Latvijas izlasi vadībā.

Kovaļevskis izvirza Latviju vadībā (2:1)

Un jau pēc nepilnas minūtes ar vārtu guvumu izcēlās Andris Rajeckis, panākot jau 3:1.

Rajeckis palielina pārsvaru (3:1)

Šveicieši turpināja ātru spēli, mēģinot gūt pārsvaru, un spēles priekšpēdējā minūtē tas arī izdevās – Salcevičam izdevās atvairīt pirmo metienu, tika izgrūstīti vārti, un otrais mēģinājums raidīt bumbiņu vārtos, diemžēl, noslēdzās šveiciešiem veiksmīgi. Līdz ar to Latvijas izlase pārtraukumā pēc pirmās trešdaļas devās labā noskaņojumā - esot vadībā, lai gan ar minimālu pārsvaru.

Šveice samazina rezultāta starpību (3:2)

Otrā trešdaļa turpinājās ātra spēle, taču tā nevainagojās vārtu guvumiem. Perioda 13. minūtē Latvija pirmo reizi saņēma noraidījumu un spēlēja mazākumā. To uzreiz izmantoja šveicieši, izlīdzinot spēles rezultātu.

Izlīdzinās spēles rezultāts (3:3)

Un vēl pēc mirkļa, sajutusi spēles garšu, Šveices izlase izvirzījās jau vadībā. Līdz ar to otrajā trešdaļa Latvijas izlasei bija pagalam neveikmsīga - netika gūti nevieni vārti, zaudēts pārsvars, un komanda nonāca iedzinējos.

Latvija pirmo reizi nonāk iedzinējos (3:4)

Latvijas Florbola savienības mediju pārstāvis Āris Aldiņš telefonsarunā no Prāgas LTV pastāstīja, ka Latvija ieradās čempionāta norises vietā dienu pirms čempionāta sākuma, un kopumā iespaids par turnīra organizatorisko pusi ir ļoti pozitīvs. Arī mikroklimats Latvijas izlasē esot labs – komanda ir ļoti saliedēta, problēmu nav, un visi spēlētāji ir veseli.

Intervija ar Āri Aldiņu

Trešā trešdaļa atkal iesākās Šveices izlases labā - jau perioda otrajā minūtē palielināts pārsvars - 3:5.

Šveice gūst piektos vārtus (3:5)

Šveiciešu ofensīva turpinājās, un jau septītajā noslēdzošās trešdaļas minūtē rezutāts jau bija gaužām bēdīgs Latvijas izlasei - 3:6.

Rezultāts atkal mainās Šveicei par labu (3:6)

Vēl pēc brīža - atkal šveiciešiem izdevās apspēlēt Salceviču, un rezultāts uz tablo jau 3:7.

Šveicei jau septītais vārtu guvums (3:7)

Mūsējie cīnās vienā apakšgrupā kopā ar Čehiju, Šveici un Vāciju. Jā, šoreiz nav uzreiz jātiekas ar kādu no divām pasaules labākajām komandām reitingā – Zviedriju vai Somiju, taču arī šveicieši un čehi ir ļoti nopietni pretinieki, kuri bieži vien lielajos turnīros cīnās savā starpā par bronzas godalgām.

Šveice ir favorīte šajā grupā, bet tikpat labi savās mājās viņus var mēģināt pieveikt čehi - florbolā viss ir iespējams. Starp citu, Latvija kopā ar Šveici spēlēja jau kvalifikācijas turnīrā februārī Valmierā, un mūsējie ieņēma otro vietu, šveiciešiem zaudējot ar 4:9.

Jau svētdien Latvijas florbola izlase tiksies ar mājniekiem - spēcīgo Čehijas izlasi. Tiešraides LTV7 un REPLAY.lv.