Vašingtonas amerikāņu futbola klubs maksās 10 miljonu dolāru sodu par nepieņemamu darba vidi

Vašingtonas amerikāņu futbola klubam piespriests 10 miljonu dolāru (8,5 miljonu eiro) sods par nepieņemamu darba vides kultūru uzņēmumā, paziņoja Nacionālā futbola līga (NFL). 

Neatkarīga izmeklēšana konstatēja, ka klubā pazemošana un aizskārumi bija bieža prakse, ko daudzi darbinieki raksturoja kā baiļu kultūru. Izmeklēšanā uzklausīja vairāk nekā 150 personu.

"Vairākas darbinieces sievietes ziņoja par seksuālu uzmākšanos. Dažos gadījumos arī vecākās amatpersonas rīkojās nepieņemami, tostarp ar nonievājošu valodu un publisku pazemošanu," vēstīts NFL paziņojumā.

Izmeklēšanā konstatēja, ka darba vide klubā bija ļoti neprofesionāla kopumā un sievietēm jo īpaši, paziņoja NFL prezidents Rodžers Gudels. 

Vašingtonas futbola kluba prezidents Džeisons Raits pēc NFL ziņojuma publicēšanas solīja radīt "uzticības kultūru" un apgalvoja, ka pēdējos 18 mēnešos jau noticis daudz pozitīvu pārmaiņu. 

Papildus naudas sodam klubam nākamos divus gadus reizi pusgadā būs jāziņo par paveikto darba vides uzlabošanā. 

NFL Vašingtonas klubs pērnvasar atteicās no nosaukuma "Redskins", kas iepriekš ilgstoši tika kritizēts kā rasistisks. Aizvadītajā sezonā klubs spēlēja ar pagaidu nosaukumu "Vašingtonas futbola komanda".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti