Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Amerikāņu futbolists Kārlis Gustavs Brauns nezaudē cerību iekļūt NFL

Latvietis amerikāņu futbolā: Ārzemnieka izredzes iekļūt NFL ir gandrīz kā loterijā

Amerikāņu futbols ir Kārļa Gustava Brauna sirdslieta un viņš nezaudē cerības reiz spēlēt Nacionālajā futbola līgā (NFL), lai gan sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" atzina, ka ārzemniekiem tas ir ļoti sarežģīts uzdevums. Tomēr latvietis tuvojas savam mērķim un negrasās atkāpties.

Brauns nule kā ir vienojies par līgumu ar klubu Eiropā, tiesa, nosacījumi vēl liedz viņam to atklāt. Līdzšinējā karjerā latvietis ir spēlējis klubos Somijā, Serbijā un Vācijā, ko uzskata par amerikāņu futbola augstāko līmeni Eiropā. Formas uzturēšanai Brauns Latvijā spēlē arī regbiju, bet neslēpj, ka viņa sirds pieder amerikāņu futbolam. 

Līdzšinējās amerikāņu futbolista gaitās Brauns divreiz ir uzaicināts piedalīties NFL starptautiskajās nometnēs, kur klubi katru gadu noskata dažus ārzemju spēlētājus. Brauns paskaidroja, ka NFL klubu ļoti rezervētā nostāja pret ārzemniekiem nav saistīta ar sava tirgus sargāšanu, bet gan ar spēlētāju prasmēm. Amerikā pieredzi spēlē gūst jau pamatskolā, bet ārzemnieki prasmes lielākoties sāk apgūt vēlāk, tādēļ meistarības līmenī atpaliek. 

 

Braunam nekas cits dzīvē neliek tā justies, kā amerikāņu futbola spēle. Lai gan amerikāņu futbolā ir nosacītas līdzības ar regbiju, Brauns uzsvēra būtiskākās atšķirības. Ja regbija spēle ir kā maratons, tad amerikāņu futbols ir sprints, paskaidroja spēlētājs.

Līdz šim NFL nometnes nav viņam pavērušas ceļu uz spēlēšanu visaugstākajā profesionāļu līmenī, bet tas spēlētāja jūtas pret amerikāņu futbolu nav mainījis.

"Man ar [amerikāņu] futbolu ir tā – pamēģināju un sapratu, ka tā ir mana dzīves mīlestība. Atradīsi vienu to lietu, un nezinu, kas varētu likt apstāties un pamest to. Nekas cits neliek tā justies, kā spēlēt futbolu," teica Brauns. "Pagaidām neesmu bijis pietiekami labs atlēts, lai būtu tur [NFL]."

Galvenais uzdevums Brauna pozīcijas spēlētājam ir aizsardzībā salauzt pretinieku saspēles vadītāju, kāds ir NFL lielākā zvaigzne Toms Breidijs. NFL lielajā finālā - "Superbowl" mačā - Breidija pārstāvētā Tampabejas "Buccaneers" svētdien pārspēja Kanzassitijas "Chiefs", kura sastāvā spēlēja arī latviešu izcelsmes amerikānis Niks Kaizers. 

Katrā komandā ir vairāki spēlētāji, kam uzdevums ir pasargāt tādus spēlētājus kā Breidijs, līdz ar to Brauna pozīcijā aizsardzībā jārēķinās ar lielāku savainojumu risku. Brauns tomēr uzsvēra, ka amerikāņu futbols ir ļoti demokrātiska spēle, kas piemērota jebkuras komplekcijas sportistiem.

Braunam NFL jau šķiet aizsniedzamā attālumā, un, viņaprāt, ļoti daudz ko noteiks tas, cik izdosies sakrāt naudu, lai gada beigās varētu kārtīgi trenēties Amerikā.

Viņš vēlas arī izmēģināt spēkus bobslejā, bet pieļauj, ka kamanu stumšanai vajadzētu mazliet nomest svaru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti