Sporta studija

Hokejists Balcers pēc NHL sezonas: Zinu, ka varu vairāk

Sporta studija

Sporta studija

Latvietis Kārlis Brauns apņēmies sevi pierādīt augsta līmeņa amerikāņu futbolā

Latvietis amerikāņu futbolā Kanādā: Beidzot varēšu uzkāpt uz lielās skatuves

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sakot amerikāņu futbols, pirmā un daudziem arī vienīgā profesionālā līga, kas ienāk prātā, ir Nacionālā futbola līga jeb NFL. Turpat Ziemeļamerikā sakņojas vēl viena līga, kas objektīvi uzskatāma par otro spēcīgāko pasaulē – Kanādas futbola līga (CFL). Tuvojoties jaunajai sezonai, CFL ārzemnieku draftā izvēlēti divi latvieši – ar 27. numuru Ralfs Rūsiņš, kurš šobrīd mēģina apliecināt savas kvalitātes NFL līmenī, un ar augsto 3. numuru Kārlis Brauns, kurš ar apbrīnas vērtu spītu mēģina izlauzties līdz amerikāņu futbola mekai NFL.

Amerikāņu futbola spēlētājs Brauns saskata, ka Kanādas futbols ir pievilcīgāks skatītājiem, kuri necik daudz spēles niansēs nav iedziļinājušies. Amerikāņu futbols Kanādā ir vairāk orientēts uz uzbrukumiem, ātrumu un lielu skaitu piezemējumu, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja Brauns. 

Amerikāņu futbols Kanādā CFL līgā

  • CFL ir lielāki laukumi nekā NFL. Atšķiras arī spēlētāju skaits laukumā. CFL ir 11 spēlētāji, bet NFL – 12. Atšķiras arī spēles noteikumi.
  • CFL Greja kausa finālspēle ir lielākais un skatītākais ikgadējais sporta notikums Kanādā. Pērn finālu starp Vinipegas “Blue Bombers” un Hamiltonas “Tiger-Cats” klātienē noraudzījās vairāk nekā 26 000 līdzjutēju, televīzijas auditorija sasniedza aptuveni 4 miljonus skatītāju.
  • CFL regulārā sezona sāksies 9. jūnijā, bet čempionus noskaidros 20. novembrī. Čempionātā piedalās deviņas komandas, kuras aizvada 18 spēles regulārajā turnīrā. Savukārt NFL katrai no 32 komandām sezonā ir 17 spēles.
  • Spēlētāja vidējais gada atalgojums CFL ir 80 000 Kanādas dolāru, bet NFL – 2,7 miljoni ASV dolāru.

Kanādas līgas drafts ir spēcīgs pirmais solis Ziemeļamerikā. Drafta nometnē Brauns uzrādīja augstvērtīgus rezultātus vairākos testos savas pozīcijas spēlētājiem, īpaši jau stieņa spiešanā guļus – 102 kilogramus viņš pacēla 29 reizes. Tieši nometnē Britu Kolumbijas provinces komanda "Lions" noskatīja Braunu kā vienu labākajiem ārzemniekiem. Komandas doto iespēju piedalīties treniņnometnē Brauns dēvē par darba interviju pāris mēnešu garumā.

"Komanda nodraftēja, liekas, kādus deviņus manas pozīcijas grupas spēlētājus. Viņiem vēl ir pāris brīvie aģenti, principā viņi pateica, ka grib pilnīgi nomainīt savu pozīciju šogad. Tā ka tur noteikti būs iespēja pacīnīties," savas izredzes tikt sastāvā vērtēja Brauns.

Uzreiz pēc drafta seškārtējie līgas čempioni "Lions" parakstīja ar Braunu līgumu, kas gan neko daudz negarantē –

vispirms jāizcīna vieta sastāvā jauno spēlētāju nometnē, kas sākās trešdien, 11. maijā, bet galvenā pirmssezonas treniņnometne sāksies četras dienas vēlāk – mēnesi pirms sezonas sākuma.

Citvalstu spēlētājiem komandās ir rezervēta viena vakance, kas uzlabo Brauna izredzes, taču viņš uzsver, ka mērķis nav būt tikai labākajam ārzemniekam. Līdz šim Brauna izredzes bremzējis tas, ka viņš nav spēlējis Amerikā, bet Eiropā gūto pieredzi aiz okeāna neuztver nopietni. Brauns sešas sezonas sevi apliecināja dažādās Eiropas līgās ar centieniem pievērst uzmanību Amerikā. Latvietis ir gatavs savu mērķu sasniegšanai iet arī garāko ceļu un vispirms sevi apliecināt Kanādā. 

"Tagad beidzot varēšu uz lielās skatuves uzkāpt," teica Brauns. 

Lai trīs mēnešus trenētos Amerikā, Brauns aizņēmās 15 000 dolāru, un noslēgtais līgums ļaus segt parādu un citas minimālās izmaksas. Viņš lēš, ka vispirms nometnē būs jāiztur sastāva mazināšana un tad jau varēs redzēt nākotnes perspektīvas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti