Uģis Vikštrems: «Mēs esam gatavi sensācijai»

“Izlozē mums klāt stāvēja Dieviņš, tagad viss atkarīgs no pašiem,” Latvijas handbola izlases galveno treneri Uģi Vikštremu citē Latvijas Handbola federācija. Proti, svētdien notikušajā izlozē kā Latvijas pretiniece 2017. gada Pasaules čempionāta kvalifikācijas izšķirošajās spēlēs tika noteikta Baltkrievija.

“Baltkrievija ir labākais pretinieks, ko varējām dabūt izlozē, taču necerēju, ka trāpīsies tieši viņi. Tikpat labi mums varēja trāpīties dāņi, kas beigās tika Austrijai. Tad mūsu izredzes būtu krietni mazākas," sacīja Vikštrems. "Priecājos un esmu apmierināts ar izlozi, taču vēl apmierinātāki ir baltkrievi. Viņi ir pārliecināti, ka mūs uzvarēs. Baltkrievijai ir vairāki labi ārzemju klubos spēlējoši spēlētāji, kā arī pašiem savs Čempionu līgas klubs. Uz papīra viņi, protams, ir neapstrīdami favorīti. Man patīk tas, ka mēs neesam favorītu statusā, un pirmā spēle ir izbraukumā."

Izšķirošās spēles pret Baltkrieviju notiks jūnijā – vispirms izlase dosies uz Baltkrieviju, kas notiks laikā no 10. līdz 12. jūnijam, bet pēc dažām dienām aizvadīs spēli savā laukumā. Pasaules čempionātam kvalificēsies tā komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

"Mums ir lieliska iespēja Latvijas handbola vēsturē pāršķirt jaunu lappusi, kā jau mēs to pāris reizes esam izdarījuši, piemēram, noslēdzot kvalifikācijas grupu turnīru bez zaudējumiem. Pirms tam tas vēl nekad nebija izdevies. Lai mēs piepildītu savu sapni, šajās divās jūnija dienās mums visam jāsakrīt. Negribu būt treneris “ar garu mēli”, bet mērķis noteikti ir iekļūt pasaules čempionātā. Savādāk nemaz nevar būt. Mums jāizmanto šī izdevība, jo nevar zināt, kad vēl tāda būs. Mēs esam gatavi sensācijai," uzsvēra Latvijas izlases galvenais treneris.

Tāpat Vikštrems neslēpa, ka ir apņēmības pilns beidzot sapulcēt maksimāli spēcīgāko sastāvu: "Es un Latvijas Handbola federācija darīsim visu, lai šajās spēlēs varam spēlēt labākajā sastāvā, ieskaitot Ģirtu Lilienfeldu un Evaru Klešniku. Kopš esmu treneris, optimālajā sastāvā neesam bijuši ne reizi, taču, ņemot vērā, cik svarīgas ir jūnija spēles, šai reizei jābūt tai, kad būsim. Ja Dieviņš stāvēs klāt, visi būs veseli, domāju, ka mums izdosies. "

Vikštrems atzina, ka pirms spēlēm ar Baltkrieviju plāno ne tikai treniņnometni, bet arī komandas saliedēšanas pasākumus.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti