Sporta studija

Uģis Krastiņš - smaidīgs latvietis pie Ukrainas volejbola izlases stūres

Sporta studija

Martins Dukurs: jaunajās skeletona kamanās jūtos labi

Madars Razma gatavojas debijai pasaules čempionātā šautriņu mešanā

Profesionālais šautriņmetējs Razma gatavojas debijai pasaules čempionātā

Madars Razma ir profesionāls šautriņmetējs, kurš ar savu nodarbošanos spēj apgādāt ģimeni. Jau decembrī viņš dosies uz pasaules čempionātu, kas risināsies Londonā.

Razma profesionāļa licenci ieguva 2017. gadā un tagad jau ir apbružājies profesionālo šautriņmetēju korporācijā.

Būt profesionālam šautriņmetējam nozīmē tādam būt jau no paša rīta – varbūt ne gluži lietot pareizu uzturu, bet noteikti Madars nevar atļauties darīt daudzas lietas, ko var atļauties citi.

Razmas dzīvoklī Brocēnos ir īpaša istaba, kur sportists aizvada treniņus. No sākuma dažas stundas iesildās, reizēm izmanto arī datoru, reizēm imitē spēles gaitu. Jo vienam trenēties ir savādāk, nekā izjust sacensību gaisotni.

Tomēr, ņemot vērā, ka sacensības notiek dažādās vietās, ir svarīgi mainīt vidi arī treniņiem. Tāpēc viņš bieži uzturas Zviedrijā, kur dzīvo viņa menedžeris no Anglijas. Un Zviedrijā konkurence ir pietiekami nopietnā līmenī.

Pērn Dublinā Madars paveica ko īpašu – ceturtdaļfinālā pieveica šā brīža šautriņmešanas seju un pasaules ranga līderi Maiklu van Gervenu no Nīderlandes.

Šobrīd Madars profesionālajā tūrē aizvada trešo sezonu. Bet, lai paliktu starp labākajiem un saglabātu licenci, būs krietni jāpastrādā – jābūt pasaules rangā starp 64 labākajiem. Šobrīd Madars ir 91. pozīcijā, taču savu pozīciju var krietni uzlabot gaidāmajā pasaules čempionātā.

Madars uzskata, ka pats galvenais čempionātā būs uzvarēt pašam sevi: “Tad, kad es eju pie mērķa, esmu es un mērķis. Nav pretinieka.” Ja izdosies uzvarēt sevi, tad viņš varēs panākt daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti