Pasaules čempionāta orientēšanās sportā sarīkošanai Latvijā plāno iztērēt miljonu eiro

Lai 2018.gadā Latvijā sarīkotu pasaules čempionātu orientēšanās sportā, organizatori plāno iztērēt apmēram vienu miljonu eiro, piektdien žurnālistiem pastāstīja Latvijas Orientēšanās sporta federācijas (LOSF) prezidents Viesturs Tamužs. Rīkotāji sagaida, ka daļu nepieciešamā finansējuma saņems no valsts, bet daļu segs no citiem avotiem.

Tiesības Latvijai rīkot pasaules čempionātu jūlijā piešķīra Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) ģenerālā asambleja. Latvijas pieteikums paredz sprinta distancēs medaļas sadalīt Rīgā, bet meža distancēs sacensības būs Siguldas apkaimē. Vienlaicīgi notiks arī pasaules čempionāts taku orientēšanās sportā, kur uzvarētājus nosaka nevis trasē pavadītais laiks, bet precizitāte orientēšanās uzdevumu apvidū atrisināšanā.

Čempionāta sarīkošanai miljons eiro ir minimālais budžets, taču vajadzētu nedaudz lielākas finanses, teica Tamužs. Rīkotāji paļaujas, ka interese par pasaules mēroga orientēšanās pasākuma atbalstīšanu būs naudīgiem sponsoriem, kā arī palīdzību ir solījušas Siguldas un Rīgas pašvaldības. Daļu finanšu palīdzēs piesaistīt arī paralēli pasaules čempionātam orientēšanās sporta entuziastiem rīkotie satelītpasākumi, kuros par dalības maksu ir iespēja startēt lielo sacensību apvidos.

Pasaules čempionātā Somijā rīkotāju budžets bija divi miljoni eiro, taču Latvijā tik liela summa nav nepieciešama, uzskata LOSF prezidents. Starptautiskā orientēšanās federācija finansējumu organizatoriem nepiešķir, tādēļ naudas piesaistīšana ir pašu ziņā.

"Tagad mums jāmobilizē resursus - karšu zīmētājus, citus speciālistus un brīvprātīgos. Mums ir arī augsta līmeņa bijušie sportisti, kuru palīdzība būs ļoti noderīga," teica Tamužs.

Savukārt viens no Latvijas spēcīgākajiem orientieristiem Edgars Bertuks ir apmierināts ar iespēju līdz 2018.gadam startēt pasaules čempionātos, kas ir relatīvi tuvu mājām un ļaus izvairīties no garas ceļošanas. Nākamais pasaules čempionāts notiks 2015.gadā Skotijā, bet pēc tam divus gadus medaļas tiks dalītas Zviedrijā un Igaunijā. Bertuks rēķinās, ka 2018.gada čempionātam būs ļoti laba iespēja sagatavoties augstā līmenī. Lai gan sacensību zonas sportistiem būs slēgtas jau ilgāku laiku iepriekš, neviens neaizliedz gatavoties līdzīgā apvidū, paskaidroja sportists.

Šogad Itālijā aizvadītais pasaules čempionāts Bertukam gan izvērtās neveiksmīgs, taču viņš nevaino sacensību apvidu, ko nosauca par karjerā smagāko, bet koncentrējas turpmākajiem startiem. Bertuks atzina, ka iespēja startēt mājās Latvijas orientieristiem sniegs skaidras priekšrocības. Lai gan informāciju par sacensību vietām sportisti iepriekš nesaņems, neko principiāli jaunu rīkotāji neizdomās, paskaidroja sportists.

Latvijai ir cerības uz labiem panākumiem arī taku orientēšanās sportā, kas ir relatīvi jauna disciplīna. Jūlijā Itālijā par taku orientēšanās pasaules čempionu kļuvušais Guntars Mankus pastāstīja, ka Latvijā ir ļoti augsta līmeņa speciālisti, kas spēj sacensības sarīkot izcilā līmenī.

Latvija bija vienīgā pretendente uz 2018.gada pasaules čempionāta uzņemšanu, kā arī ieguva tiesības 2019.gadā rīkot pasaules čempionātu veterāniem, kas ir daudzu tūkstošu orientieristu apmeklēts pasākums. Augstākā līmeņa orientēšanās sacensību rīkošanu Latvijā LOF uzskata par nepieciešamu pašmāju sportistu augsto panākumu un sacensību pieaugušās kvalitātes dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti