Pandēmijas dēļ Šveicē atceļ pasaules ziemas universiādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pandēmijas izplatībā jaunāko pavērsienu dēļ nenotiks pasaules ziemas universiāde, kam 11. decembrī būtu jāsākas Šveices pilsētā Lucernā un tās apkārtnē, pirmdien informēja organizatori.

Cīņā pret Covid-19 izraisošā koronavīrusa jaunā paveida omikrona izplatību Šveices federālā valdība ieviesa ieceļošanas ierobežojumus, kas vairāku valstu dalībniekiem liktu 10 dienas uzturēties karantīnā. Universiādes rīkotāji atvainojās par pasākuma atcelšanu.

"Mēs jūtamies sagrauti un ļoti atvainojamies, ka nevarēsim uzņemt visas pasaules sportistus, kas bija centīgi gatavojušies sacensībām," paziņoja rīcības komitejas vadītājs Gido Grafs.

Lai nepieļautu Covid-19 vīrusa omikrona varianta izplatību, Šveicē 10 dienu karantīnas prasība jau ir noteikta ieceļotājiem no Austrālijas, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Honkongas, Izraēlas un Lielbritānijas. Valstu saraksts jau drīzumā varētu kļūt garāks.

Ieceļošanas ierobežojumi skartu ne tikai valstu delegācijas, bet arī tehnisko personālu, kas nodrošinātu dažādus universiādes norisei nepieciešamos tehnoloģiskos procesus.

Universiādes norise bija plānota no 11. līdz 21. decembrim. Rīkotāji iepriekš vēstīja, ka arī sarežģītajos apstākļos startam pieteicās 58 valstu studentu sporta federācijas. 

Latviju iepriekšējā pasaules ziemas universiādē 2019. gadā Krievijas pilsētā Krasnojarskā pārstāvēja 13 augstskolu 27 studenti.

Pasaules ziemas universiāde Šveicē sākotnēji bija plānota 2021. gada janvārī, bet pandēmijas dēļ to pārcēla uz decembri un par dalības obligātu prasību noteica vakcinēšanos pret kovidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti