LOK rosina jaunas pašvaldības iesaistīties projektā «Sporto visa klase»

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nākamajā mācību gadā jau trešo sezonu īstenos programmu “Sporto visa klase”, kas iesaistītajiem skolu audzēkņiem nodrošina papildu sporta nodarbības bērnu vispārējas fiziskās sagatavošanas uzlabošanai. LOK otrdien izsludināja pieteikšanos pašvaldību izglītības iestāžu 3.klasēm, kuras vēlas iesaistīties projektā nākamajā mācību gadā, informēja olimpiskajā komitejā. Projekta programma papildināta ar izvēles iespēju fakultatīvai nodarbībai peldēšanā vai svaigā gaisā.

Projekta mērķis ir palielināt iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot metodiskās programmas 3. līdz 6.klašu grupai un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Iesaistīto skolu trešo līdz piekto klašu skolēniem paredzēts katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvas un metodiski atbilstošas trīs fakultatīvas sporta nodarbības papildus tām divām sporta stundām, kas iekļautas obligātajā izglītības programmā. Nodarbības projektā notiek pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātās metodikas.

Trīs papildu sporta nodarbības nedēļā paredzētas stājas uzlabošanai un vispārējai fiziskajai sagatavotībai, futbola iemaņu apguvei, kā arī peldēšanai vai nodarbībai svaigā gaisā. Projekta mērķis nav jaunu olimpiešu meklēšana un audzināšana, bet bērnu pievēršanai fiziskām aktivitātēm.

LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers paskaidroja, ka projektā nepieciešams panākt, lai vairāk bērniem būtu iespēja piedalīties programmā un uzlabot savu veselību, stāju un vispārējo fizisko sagatavotību. Viņš arī ir gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir izraisījis lielu interesi un raisījis diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi bērnu veselībā.

LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām organizētajā projektā 2015./2016. mācību gadā piedalās 1180 bērni no 49 klasēm un 35 pašvaldībām. Pašvaldību apstiprinātus jaunus izglītības iestāžu pieteikumus LOK jāiesniedz līdz 29.aprīlim, bet plašāka informācija ir projekta mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti