Latviju pārstāvošais Nakonečnijs uzvar Pasaules kausa posmā modernajā pieccīņā

Latviju pārstāvošais Ukrainas sportists Ruslans Nakonečnijs svētdien Kairā uzvarēja Pasaules kausa posmā modernajā pieccīņā, liecina rīkotāju informācija. Nakonečnijs startē ar Latvijas licenci, bet nav Latvijas pilsonis.

Pieredzējušais Latvijas pieccīņnieks Deniss Čerkovskis ieguva 17.vietu 36 finālistu konkurencē.

Nakonečnijs četru disciplīnu summā uzvaru nodrošināja ar 1465 punktiem. Paukošanā viņš bija septītais un iekrāja 226 punktus, peldēšanā ieguva 3.vietu un 334 punktus, savukārt jāšanā par 19.vietu saņēma 286 punktus. Izšķirošs bija Nakonečnija veiksmīgais starts šaušanas un skriešanas kombinācijā, kur viņš finišēja otrais un nodrošināja 619 punktus. Tuvāko konkurentu čehu Janu Kufu uzvarētājs apsteidza par 11 punktiem.

Čerkovskis ieņēma 15.vietu paukošanā (215 punkti), 28.vietu peldēšanā (308), 7.vietu jāšanā (300) un 18.vietu kombinācijā (574).

Jau vēstīts, ka sestdien finālsacensībās sievietēm 13.vietu ieguva Jeļena Rubļevska, bet  Olga Šišlova ierindojās 32.vietā 36 finālistu konkurencē.

Pasaules kausa sezonas turpinājumā vēl paredzēti posmi Itālijā un Ungārijā, kā arī finālsacensības jūnijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Olimpiskajām spēlēm no Pasaules kausa izcīņas kvalificēsies tikai fināla uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē. Lielākā daļa olimpisko vakanču tiks sadalītas kontinentu čempionātos, kur Eiropa noteiks pa astoņiem olimpiešiem vīriešiem un sievietēm. Vēl pa trim vakancēm aizpildīs 2015. un 2016.gada pasaules čempionātos, bet pēc vietas pasaules rangā olimpisko spēļu dalībniekiem 2016.gada 1.jūnijā pievienosies vēl pa sešiem abu dzimumu pieccīņniekiem.