Latvijas sieviešu izlase izcīna vēsturisku bronzu Eiropas pludmales frisbija čempionātā

Latvijas sieviešu frisbija valstsvienība piektdien Portugālē ar 12:8 pieveica Dāniju cīņā par Eiropas pludmales čempionāta bronzu. Šī bija vēsturiska uzvara, jo vēl ne reizi nevienai Latvijas izlasei nebija izdevies tikt pie panākuma šāda mēroga sacensībās.

Latvijas izlasē mazajā finālā rezultatīvākās bija Evija Arste un Lāsma Kublicka. Arste piecas reizes prata disku piespēlēt partnerēm uzbrukuma zonā, bet Kublicka tika pie četriem punktiem un vienas rezultatīvas piespēles.

Spēle iesākās ļoti saspringti, abām komandām realizējot savu uzbrukumu pa vējam, pārtraukumā Latvijas izlasei esot minimālā vadībā ar 7:6. Otrajā puslaikā Latvijas izlase spēja vairākkārt lauzt pretinieču uzbrukumu, droši izcīnot zemākā kaluma medaļas.

Pusfinālā Latvijas izlase ar 9:12 atzina Spānijas pārākumu.

Grupu turnīrā Latvijas izlase tika pie četriem panākumiem sešās spēlēs, tostarp pret pasaules čempionēm no Krievijas (9:8). Latvijas sportistes grupu turnīrā bija trešās, izcīnot vietu pusfinālā.

Zelta medaļu liktenis sestdien izšķirsies Krievijas un Spānijas cīņā.

Iepriekš Latvijas sieviešu izlase 2013. gadā bija sestā spēcīgākā Eiropas čempionātā, bet pirms diviem gadiem noslēdza labāko desmitnieku starp planētas spēcīgākajām komandām.