Latvijas regbisti uzvar Dānijā Eiropas Nāciju kausa turnīra noslēgumā

Latvijas regbija valstsvienība sestdien viesos Odensē ar 16:9 uzvarēja Dāniju Eiropas Nāciju kausa (ENC) pēdējā spēlē 2B divīzijas turnīrā, kur jau iepriekš bija nodrošinājusi pārspēli ar Horvātiju par atgriešanos augstākā līmenī, informēja Latvijas Regbija federācijā.

Astoņās spēlēs turnīrā Latvija guva piecas uzvaras un piedzīvoja trīs zaudējumus, kas deva otro vietu grupā un cerības uz atgriešanos 2A divīzijā, kur komanda spēlēja 2010./2012. gada ciklā. Ar Dāniju Latvijas regbisti spēlēja septīto reizi un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas.

Dānijā vienīgo piezemējumu Latvijai veica Leno Bramanis otrā puslaika vidū, bet Kristaps Bērziņš iekrāja pārējos 11 punktus ar trim soda sitieniem un vienu realizācijas sitienu.  Dāņi visus punktus savāca ar trim soda sitieniem.

Pirmajā puslaikā Bērziņš izvirzīja viesus vadībā un vēlāk, kad bija neizšķirts 3:3, vienu sodu neiesita, bet īsi pirms puslaika beigām dāņi nokļuva vadībā ar 6:3. Savukārt otrā puslaika sākumā 10 minūšu noraidījumu saņēma Maksims Batrakovs. Dāņi iesita vēl vienu sodu, uz ko atbildēja Bērziņš, panākot 6:9, bet sekoja Bramaņa piezemējums un Bērziņa realizācijas sitiens - 13:9. Neilgi pirms spēles beigām Bērziņš izmantoja vēl vienu soda sitiena iespēju.

Četri Latvijas regbisti - Kārlis Garokalns, Emīls Balodis, Mārtiņš Zvirbulis un Juris Dzelzkalējs - izlasē aizvadīja debijas spēli. Latvijas izlases kapteinis Jānis Skuja laukumā bija no pirmās līdz pēdējai svilpei un aizvadīja 61. spēli valstsvienībā.

Galvenā trenera postenī Dānijā bija Juris Straume, jo izlases galvenais treneris Sergejs Lisko ir kopā ar savu klubu Maskavas "Fiļi", kam drīz būs pirmās spēles Krievijas čempionātā.