Latvijas pieccīņieks Nakoņečnijs iegūst 19.vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas pilsonību ieguvušais ukraiņu modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs sestdien Itālijā izcīnīja 19.vietu Pasaules kausa trešā posma finālsacensībās. Nakoņečnijs summā tika pie 1428 punktiem, būdams deviņpadsmitais starp 36 finālā iekļuvušajiem sportistiem. Tikmēr par sacensību uzvarētāju ar 1492 punktiem kļuva francūzis Valentīns Pradē.

Paukošanā Nakoņečnijs tika pie 172 punktiem, kas bija tikai 33.rezultāts, kamēr peldēšanā viņš ar 329 punktiem bija 11.pozīcijā. Jāšanā Latvijas sportists sakrāja 293 punktus, kas bija astotais labākais rezultāts, bet apvienotajā skriešanas un šaušanas disciplīnā atlēts tika pie 634 punktiem un devītās pozīcijas.

Kā ziņots, pirms tam kvalifikāciju vīriešu konkurencē nepārvarēja pieredzējušais Latvijas pārstāvis Deniss Čerkovskis, kamēr dāmām Jeļena Rubļevska finālā piektdien ieguva 21.vietu.

Jau ziņots, ka Ukrainā dzimušais Nakoņečnijs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnīja 12.vietu, bet Čerkovskis finālsacensībās netika. Savukārt otrajā posmā abi Latvijas pārstāvji palika ārpus finālsacensību dalībnieku vidus.

Tikmēr Rubļevska šonedēļ pirmo reizi šajā sezonā iekļuva Pasaules kausa posma finālsacensībās, jo pirmajos divos etapos Ēģiptē un Brazīlijā viņa kvalifikācijas sacensībās starp 36 labākajām netika.

Pērn martā Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika viņa rezultāti vairs nav bijuši tik augsti. Latvijas pilsonību viņš saņēma pērn oktobra nogalē.

Kā zināms, aizvadītajā gadā notikušās Riodežaneiro olimpisko spēļu atlases sacensības Latvijas sportisti neaizvadīja īpaši veiksmīgi un pie ceļazīmēm jau gadu pirms Olimpiādes neizdevās tikt. Tomēr vēl pa deviņām ceļazīmēm vīriešu un sieviešu konkurencē sadalīs šogad - pa trim ceļazīmēm sportisti iegūs šī gada pasaules meistarsacīkstēs, savukārt pēdējie seši olimpisko spēļu dalībnieki tiks noteikti pēc vietas pasaules rangā. No šī gada pasaules rangā punktus sāka skaitīt no nulles, un tos izcīnīs sešās sacensībās - četros Pasaules kausa posmos, Pasaules kausa finālā un pasaules čempionātā.