Panorāma

Kas izraisīja pils degšanu?

Panorāma

Par Rundāles pils ugunsdrošību

"Spaniel" ceļā uz regati

Latvijas komandas dodas uz jahtu regates posmu Dānijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc desmit gadu pārtraukuma Rīga atkal uzņems pasaulē lielākās mācību jahtu un burinieku regates "The Tall Ships Race" floti. Vairāk nekā simts jahtu un burinieku galvaspilsētas ostā noenkurosies jūlija beigās, bet jau šodien jūrā devās divas Latvijas komandas, lai sacenstos pirmajā regates posmā no Orhūsas Dānijā. Viena no tām ir sacensību galvenā favorīte un pēdējo gadu regates līdere jahta “Spaniel”.

Regatē "The Tall Ships Race" labākos burātājus noskaidro jau gandrīz 60 gadus, un pēdējos 16 piedalās arī Latvijas komanda ar jahtu “Spaniel”. Jau pirmajā gadā “Spaniel” komandai izdevās izcīnīt godalgotu vietu, līdz ar to nāca arī āķis lūpā, un kopš tā laika sacensības nav izlaistas ne reizi.

„Pirmais sacīkšu reiss bija mans, es pats braucu, un tad mēs, kā saka, vēl tādi diezgan zaļi okeāna burātāji. Uznāca lielais pūtiens un visu nakti mēs mocījāmies, lai dabūtu buru lejā no masta, bet mēs braucām tālāk un dabūjām pat kādu prīzes vietu,” stāsta jahtas “Spaniel” kapteinis Gunārs Šteinerts.

Katrā regates posmā jahtu vada cita 12 cilvēku komanda, pusei no tās jābūt jauniešiem vecumā līdz 25 gadiem. 16 gadu laikā daudzi jaunie izauguši par kapteiņiem.

“Spaniel” galvenais kapteinis uzskata, ka tieši jauniešu azarts un vēlme būt labākajiem sekmējusi izcilos rezultātus.

Regates braucienā svarīgi nevest līdzi liekus smagumus. Jahta "Spaniel" braucienā līdzi ņems vieglu, bet ļoti nozīmīgu bagāžu: 16 gadu laikā sakrātas 17 godalgas, tostarp 7 – pirmās vietas.

Vienā no regates posmiem šogad kopā ar “Spaniel” Latviju pārstāvēs arī Jahta “Galaxy”. Atšķirībā no olimpiskajām sacensībām, kur vēja virziens ir iepriekš zināms, neprofesionāļu regatē viena posma laikā var būt gan pretvējš, gan sānu vējš, tāpēc vienlīdz svarīga ir kā stratēģija, tā veiksme.

„Šobrīd jahta dosies uz starta ostu Orhūsā Dānijā, lai no turienes sāktu cīņu reisā uz Helsinkiem. Pēc tam regate, kruīza posms no Helsinkiem uz Rīgu, nu, un tad jau Rīgā mēs atgriezīsimies ar 103 kuģiem kopā,” stāsta Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs Uģis Kalmanis.

Vairāk nekā simt jahtu un burinieku Rīgā varēs redzēt no 25. līdz 28.jūlijam, kad būs arī iespēja izstaigāt lielāko burinieku klājus. Par burāšanu kā sporta veidu Latvijā nav pārāk liela interese, jo jahtas pārsvarā pieder privātīpašniekiem un to uzturēšana ir ļoti dārga. Tomēr, kad regates flote Rīgā noenkurojās 2003.gadā, to apskatīja pusmiljons interesentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti