Latvijas handbolisti uzvar arī Slovākijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība sestdien viesos ar 23:22 uzvarēja Slovākijas izlasi 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē un nostiprināja izredzes uz trešo vietu grupā, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija. Latvijas izlase pēc pirmā puslaika bija iedzinējos ar sešu vārtu deficītu, taču spēja pavērst spēles ritējumu sev par labu.

Abu komandu pirmajā spēlē trešdien Dobelē arī pārāka bija Latvijas izlase (25:18), līdz ar to slovākiem praktiski neatliek izredzes tikt augstāk par pēdējo vietu grupā.

Atbildes spēlē Hlohovecā uzvarētājiem Jānis Pavlovičs guva deviņus vārtus, bet pa četriem vārtiem iemeta Dainis Krištopāns un Nils Kreicbergs. Slovākijas valstsvienībā ar deviņu vārtu guvumu izcēlās Patriks Hručāks.

Slovākiem izdevās rezultatīvs cīņas sākums, un nedaudz vairāk kā 10 minūtēs laukuma saimnieki nodrošināja 8:2 pārsvaru. Lai gan Latvijas handbolisti spēja pietuvoties līdz divu vārtu deficītam (7:9), slovāki līdz puslaika beigām atjaunoja sešu vārtu pārsvaru (16:10).

Toties pēc pārtraukuma slovāku pārsvars arvien saruka un septiņas minūtes pirms spēles beigām Pavlovičs panāca neizšķirtu 19:19. Cīņas galotnē rezultāta starpība nepārsniedza vienus vārtus, bet iedzinējos jau nonāca mājinieki, un pēdējais vārtu guvums mačā bija Krištopāna rēķinā.

Latvijas izlase abās spēlēs pret Slovākiju bija bez viena no komandas līderiem Aivja Jurdža, kurš komandai nevarēja palīdzēt ģimenes apstākļu dēļ.

Uģa Vikštrēma vadītā Latvijas izlase pērnā gada beigās pirmajās divās spēlēs grupā zaudēja galvenajām favorītēm Zviedrijai (23:33) viesos un Slovēnijai (28:39) mājās. Divas spēles pret Slovākiju līdz ar to bija praktiski izšķirošas cīņā par trešo vietu grupā, kas arī saglabā nelielas cerības uz iekļūšanu finālturnīrā.

Pēdējās divas spēles četru komandu grupā Latvijas handbolisti aizvadīs jūnijā mājās pret Zviedriju un viesos pret Slovēniju. Pa divām labākajām septiņu kvalifikācijas grupu komandām iekļūs finālturnīrā, kurp varēs doties arī viena veiksmīgākā trešo vietu ieguvusī valstsvienība. Vieta  finālturnīrā jau ir nodrošināta rīkotājvalstij Polijai.