Latvijas handbolisti pārliecinoši uzvar Slovākiju Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien Dobelē ar 25:18 pārliecinoši pārspēja Slovākijas valstsvienību 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kur saglabāja labas izredzes uz trešo vietu grupā, liecina Latvijas Handbola federācijas informācija. Abas komandas jau sestdien tiksies Slovākijā.

Uzvarētājiem līderis ar astoņu vārtu guvumu bija Dainis Krištopāns, kurš iepriekš karjerā vairākas sezonas spēlēja Slovākijas čempionātā Prešovas komandā. Sešus vārtu guvumus Latvijas izlasei grupā pirmajā uzvarētajā spēlē sarūpēja Ģirts Lilienfelds, bet pa trim reizēm precīzi bija Austris Tuminskis un Jānis Pavlovičs. Slovākijas valstsvienībā ar astoņu vārtu guvumu izcēlās Olivers Rabeks.

Pēc spraiga un spēkos līdzvērtīga cīņas sākuma mājinieki pirmā puslaika pēdējās septiņas minūtes spēja nosargāt savus vārtus neskartus, kas palīdzēja līdz pārtraukumam iekrāt četru vārtu pārsvaru (11:7). Savukārt otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar 8:2 atrāvienu un noturējās drošā vadībā līdz spēles izskaņai, lai gan slovāki rezultāta starpību nedaudz samazināja.

Latvijas izlasei arī atbildes spēlē būs jāiztiek bez viena no komandas līderiem Aivja Jurdža, kurš komandai nevar palīdzēt ģimenes apstākļu dēļ.

Uģa Vikštrēma vadītā komanda pērnā gada beigās pirmajās divās spēlēs zaudēja viesos Zviedrijai  (23:33) un mājās Slovēnijai (28:39). Pēc pirmajām neveiksmēm valstsvienības galvenais treneris atzina, ka zviedri un slovēņi ir grupas favorīti. Tāpēc divas spēles pret Slovākiju ir izšķirošas cīņā par trešo vietu grupā, kas arī saglabā nelielas cerības uz iekļūšanu finālturnīrā.

Pēdējās divas spēles četru komandu grupā Latvijas handbolisti aizvadīs jūnijā mājās pret Zviedriju un viesos pret Slovēniju. Pa divām labākajām septiņu kvalifikācijas grupu komandām iekļūs finālturnīrā, kurp varēs doties arī viena veiksmīgākā trešo vietu ieguvusī valstsvienība. Vieta  finālturnīrā jau ir nodrošināta rīkotājvalstij Polijai.