Latvijas handbola izlase ar uzvaru startē Rīgas domes kausa izcīņā

Latvijas izlase piektdien Olimpiskajā sporta centrā ar 34:23 pārliecinoši uzvarēja Somijas handbolistus pirmajā spēlē Rīgas domes kausa izcīņā, liecina rīkotāju informācija. Laukuma saimniekus četru valstu turnīrā vēl gaidīs spēles pret Itāliju un Igauniju.

(papildināts ar dienas otrās spēles rezultātu)
Rezultatīvākais uzvarētājiem ar sešiem vārtiem bija Māris Veršakovs, bet pa četriem vārtiem guva Nils Kreicbergs un Austris Tuminskis. Latvijas izlase pirmā puslaika vidū nostiprinājās vadībā un pārtraukumā devās ar deviņu vārtu pārsvaru (16:7). Spēku samērs nemainījās arī pēc pārtraukuma, un Latvijas izlase plaši variēja sastāvu. Somiem ne brīdi neizdevās rezultāta starpību sadeldēt vairāk par septiņu vārtu deficītu.

Dienas otrā spēlē Igaunijas izlase ar 35:27 bija pārāka par Itāliju. Galvenā trenera Uģa Vikštrēma vadītā Latvijas izlase turnīra turpinājumā sestdien plkst. 19.30 mērosies spēkiem ar Itāliju, bet noslēdzošo spēli aizvadīs svētdien plkst. 12 pret Igauniju.

Pirms turnīra pirmās spēles balvas saņēma Latvijas 2014. gada labākie handbolisti - ekspertu balsojumā uzvarējušie Dainis Krištopāns un Laura Ņeverovska.

Latvijas izlase Rīgas domes kausa izcīņā nav spēcīgākajā sastāvā, jo vairāki potenciālie dalībnieki nevar spēlēt savainojumu un pienākumu klubos dēļ. Toties tas ļāva izlasē iesaistīt 1996.gadā dzimušo spēlētāju komandas līderus.

Rīgas domes kausa izcīņa norisinās 17. reizi. Latvijas izlase turnīra vēsturē uzvarējusi astoņas reizes, tiesa, pēdējoreiz tas noticis salīdzinoši sen – 2006.gadā. Dalība Rīgas domes kausā valstsvienībai vienlaikus ir gatavošanās noslēdzošajām četrām 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Slovākiju, Slovēniju un Zviedriju, kas notiks nākamā gada aprīlī, maijā un jūnijā.