Latvijas handbola čempionāta klubi gatavi sezonas startam

Trešdien plkst.19.30 Oskara Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolā sāksies Latvijas handbola jaunās sezonas atklāšanas spēle, pērnās sezonas čempionei Rīgas "Celtniekam" uzņemot vicečempiones Dobeles "Tenax" handbolistus. Virslīgas čempionātam vīriem reģistrējušās visas pērn startējušās komandas - Rīgas "Celtnieks", Dobeles "Tenax", Ludzas "Latgols", "Ogre"/"Miandum", ASK/LSPA, "Jūrmalas Sports", "Vaiņode", kā arī MSĢ/LAT-2000.

"Ar "SynotTip Latvija" esam vienojušies par divu gadu sadarbību. Tas palīdz uzlikt jaunu kvalitātes standartu, kādi esam un kādi spēlējam. Otro sezonu pēc kārtas nodrošināta tāda izspēļu kārtība, kas no komandām atzīta kā interesanta. Čempionāts būs papildināta ar prezidenta kausu, kas decembrī norisināsies Jūrmalā," pirms jaunās valsts čempionāta sezonas žurnālistiem sacīja Latvijas handbola federācijas (LHF) prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Visas Latvijas čempionāta spēles tiks translētas LHF "Youtube" kanālā. "Tas dos visiem iespēju skatīties mačus, kā arī komisāriem pēc spēlēm izdarīt secinājumus. Oktobra sākumā būs arī jauna federācijas mājaslapa. Tāpat paldies "Molten", kas nodrošina bumbas šim čempionātam," piebilda LHF prezidents.

"Komandas, kuras spēlē Baltijas līgā, var piedāvāt augsta līmeņa spēļu praksi izlases handbolistiem. Latvijas čempionāts ir jaunu handbolistu kalve. Šajā sezonā ļoti centīsimies sapulcināt izlasē visus labākos spēlētāju. Ir vienošanās ar pašreizējo treneri Armandu Uščinu par izlases vadīšanu, kas ļauj cerēt, ka pietiekami kvalitatīvu sagatavosimies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram," norādīja Bičevskis.

Abas iepriekšējā čempionāta finālistes "Celtnieks" un "Tenax" apliecināja savus mērķus arī šosezon cīnīties par zelta medaļām.

"Šogad sākām nedaudz ātrāk gatavoties sezonai, pusotru mēnesi veltījām fiziskajai gatavībai. Baltijas līgā mērķis ir sasniegt "Final Four", bet Latvijas čempionātā aizcīnīties līdz finālam," norādīja "Celtnieka" spēlējošais treneris Rihards Leja.

"Sākām sagatavošanos jūlijā. Problemātiski ir ar sastāvu, jo darba un traumu dēļ nespēlē vairāki handbolisti. Komandu papildinājis izlases spēlētājs Austris Tuminskis, kurš grib gatavoties augstā līmenī ar nodomu nākotnē spēlēt ārzemēs. Mērķis atgūt visus titulus, ko sākām jau šomēnes ar Rīgas čempionāta uzvarēšanu," savukārt uzsvēra "Tenax" kluba prezidents Ivars Zariņš.

Abas komandas sestdien tikās arī Rīgas čempionāta finālā, dobelniekiem svinot uzvaru ar rezultātu 35:32.

Par medaļām vēlas cīnīties arī "Ogre"/"Miandum". "Startēsim gan virslīgā, gan pirmajā līgā. Ir problēmas ar traumām, Artim Kurmēnam šobrīd rit rehabilitācijas process. Katru gadu tiekam četriniekā. vēlams tā turpināt un arī pacīnīties par medaļām. Mūsu mērķis ir iesaistīt jauniešu sportā, līdz ar to pirmās līgas komandā pārsvarā spēlēs jaunieši. Trūkst treneru, kuri gribētu darboties tieši ar jauniešiem. Apstākļi un atalgojums ir normāls, taču trūkst kadru," norādīja komandas pārstāvis Jānis Avotiņš, kurš pagājušajā sezonā vēl pats spēlēja.

Tikmēr Ludzas "Latgols" komandas treneris Andrejs Narnickis pauda, ka vienības mērķis ir tikt labāko četriniekā. "Mums aizgāja četri no pamatsastāva spēlētājiem, tajā skaitā arī Tuminskis. Punktus nevienam neatdosim un turpināsim ražot jaunos handbolistus," teica Ludzas komandas treneris.

"Jūrmalas Sports" treneris Ivars Dumarāns atklāja, ka vienība starpsezonu laikā pastiprinājusi vārtsargu līniju ar Kasparu Piševu. "Pievienojās arī vēl vairāki handbolisti no ASK/LSPA. Mērķi ir cēli, cik labi sanāks, rādīs laiks. Startēsim kā virslīgā, tā pirmajā līgā," norādīja Dumarāns.

Savukārt ASK/LSPA komandai šogad galvenais mērķis ir turpināt stabilizācijas procesu. "Mums kadru mainība ir ne mazāka kā Ludzas komandai. Nāk cilvēki, kuri vēlas spēlēt augošā komandā, kur galvenā vērtība ir spēles kvalitāte. Ir atjaunots pasaules čempionāts armijas komandām. Tas ir svarīgi, lai armijas sistēmā pastāvētu handbola komanda," skaidroja ASL/LSPA treneris Andris Ulāns.

Tikmēr "Vaiņodes" komandā notiek strauja paaudžu maiņa.

"Balstāmies tikai uz saviem spēlētājiem, ir pieteikti divi pat 2002.gadā dzimušie handbolisti. Komandas vidējais vecums ir plus mīnus 20 gadi. Handbols Vaiņodē būs tik ilgi, cik ilgi pastāvēs vidusskola. Sākām gatavoties augusta sākumā, bija intensīvi fiziskie treniņi piecas reizes nedēļā. Pēc tam bija ļoti labs pludmales handbola turnīrs. Mērķi nav tik augsti, kā pirmajam četriniekam, bet nebrīnīties, ka kādam varam sāpīgi iekost. Gandrīz visās Latvijas komandās ir handbolisti, kas auguši Vaiņodē. Komandā ir jauni puiši, trenējās ar lielu azartu. Mums nav tādu problēmu, kā Ogrei, jo pat 2-3 treneri stāv rindā. Spēlējam ar skolēniem un nesenajiem absolventiem," atklāja "Vaiņodes" treneris Zigmunds Mickus.

Visbeidzot MSĢ/LAT-2000 treneris Arnolds Straume sacīja, ka šai komandai Latvijas čempionāts kalpo kā sagatavošanās starptautiskiem turnīriem. "Cīnīsimies katrā spēlē, jo sevišķi mājās. Mājas spēles uztversim ļoti nopietni," piebilda Straume.

Murjāņos bāzētā 2000.gadā dzimušo (un jaunāku) spēlētāju Latvijas izlase nomainījusi 1998.gadā dzimušo komandu, kas Latvijas čempionātā bez vietas izcīnīšanas tiesībām startēja iepriekšējās trijās sezonas.

LHF jau trešo gadu sadarbojas ar "SynotTip" Latvija", kuras vadītājs Justins Gailevičs pauda gandarījumu, ka vienošanās tika pagarināta.

"Šis mums ir trešais draudzības gads, iepriekšējais līgums beidzās līdz ar aizvadīto sezonu. Ar šo sadarbību vēlamies veicināt handbola popularitāti Latvijā, radot to krāšņāku un pieejamāku," teica Gailevičs.

Vīru čempionātā vispirms komandas izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tam tiks sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet divas pārējās pirmā četrinieka komandas un divas labākās vienības no otrā četrinieka aizvadīs ceturtdaļfinālu.

Savukārt pirmajā līgā vīriešiem startēs par vienu komandu mazāk nekā iepriekšējā sezonā - astoņas. Gaidāmajā sezonā vairs nestartēs līdzšinējā vicečempione "Dobele"/"Tērvete", ASK/LSPA-2 un MSĢ/LAT-2000, bet pēc gada pārtraukuma turnīrā atgriezīsies "Celtnieks-2" un "Jūrmalas Sports-2" komandas. Pārējās pirmās līgas dalībnieces būs "Skrīveri"/"Aizkraukle", "Latgols juniori", Ulbroka SK, ONSC/HK "Ogre", "Salaspils"/"Mērnieks ZM" un "RPI-seniori" (iepriekš – RTU-seniori).

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja "Celtnieks", kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Tenax", gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti