Latvijas florbola izlase grupu kārtu pabeidz ar uzvaru pār Vāciju

Latvijas vīriešu florbola izlase pirmdien Gēteborgā ar 5:3 pieveica Vāciju un pēdējā grupas spēlē tika pie pirmās uzvaras pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Sacensību turpinājumā Latvijas florbolisti izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā cīnīsies par vietu ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājiem vārtus guva Ainārs Juškēvičs, Artūrs Jurševskis, Artis Savins, Ingus Laiviņš un Aleksandrs Abramovs. Ar minimālu vienu vārtu pārsvaru pirmo trešdaļu noslēdza vācieši, taču pēc pārtraukuma Latvija panāca izlīdzinājumu un divreiz izvirzījās vadībā. Pēdējā periodā Laiviņš dubultoja Latvijas florbolistu pārsvaru un panāca 4:2. Lai gan Vācijas izlase rezultāta starpību vēl samazināja, Abramovs priekšpēdējā minūtē nostiprināja uzvaru ar piektajiem vārtiem.

Latvijas izlase revanšējās Vācijai par zaudējumu iepriekšējā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Izslēgšanas turnīru Latvija sāks trešdien pret rangā vājākās D grupas otro komandu, kas, visticamāk, būs Kanāda. Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase A grupā pirmajās divās spēlēs piekāpās pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7).

Grupas divas labākās komandas pēc apļa izspēles uzreiz tika ceturtdaļfinālā, bet abas pārējās izlases par vietu astoņniekā aizvadīs izslēgšanas spēles pret rangā zemākas grupas pirmo divu vietu ieguvējiem. Čempionātā 16 komandas ir sadalītas četrās grupās un divos līmeņos. Astoņas spēcīgākās izlases iekļautas A un B grupā, bet pārējās komandas spēlē rangā zemākajās C un D grupās.

Pasaules čempionāts Zviedrijā beigsies svētdien.