Latvijas badmintoniste Pope kvalificējas Eiropas spēlēm

Lai gan Latvijas badmintona spēlētāja Ieva Pope uz vienu no 32 sieviešu vienspēļu vietām 2. Eiropas spēlēs kvalificējās ar 31. numuru, taču vēl līdz 10. aprīlīm nebija skaidrības par viņas dalību sacensībās Minskā, jo nebija zināms, cik kvotu izmantos Baltkrievija kā turnīra rīkotāji un nebija skaidrības par to, kā tiks izmantotas universalitātes kvotas. Baltkrievija izmantoja maksimumu no savām kvotām, savukārt universialitātes kvota tika piešķirta Popei.

Pope būs vienīgā Latvijas badmintona spēlētāja, kura šogad pārstāvēs Latviju 2. Eiropas spēļu badmintona turnīrā. Pirms četriem gadiem 1. Eiropas spēlēs Latvija bija pārstāvēta ar trim spēlētājiem - Reini Kraukli un Kristīni Šeferi vienspēles, kā arī Kristīni Šeferi un Ievu Popi sieviešu dubultspēlēs. Tādējādi Ieva Pope piedalīsies jau otrajās Eiropas spēlēs pēc kārtas.

2018. gadā Pope kvalificējās uz Eiropas čempionātu, kurš notika Spānijā. No Latvijas šajā turnīrā piedalījās arī Monika Radovska, ar kuru kopā Pope spēlēja sieviešu dubultspēlēs. Šis Latvijas pāris 2018. gadā vairākas nedēļas bija 107. vietā pasaules reitingā. Pope ir astoņkārtēja Latvijas čempione. 2011. gadā viņa uzvarēja sieviešu vienspēlēs, 2018. gadā jauktajās dubultspēles, bet kopš 2010. gada Ieva Pope sešas reizes ir izcīnījusi Latvijas čempionātu zelta medaļas arī sieviešu dubultspēlēs. 2019. gada Latvijas čempionātā badmintoniste traumas dēļ nepiedalījās.

Pope šobrīd dzīvo un trenējas Nīderlandē. Tur vietējais komandu čempionāts, kurā iepriekšējās sezonās bija lielākā spēļu pieredze, ir jau noslēdzies. Tagad sākusies Nīderlandes “Master” individuālo turnīru periods, kuros Ieva Pope aktīvi piedalās, atgūstot spēļu praksi un pārliecību par savām spējām.

2. Eiropas spēļu badmintona turnīrā būs iespēja piedalīties 32 spēlētājiem vīriešu un sieviešu vienspēles, kā arī 16 pāriem vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Uz 2. Eiropas spēlēm spēlētāji kvalificējās saskaņā ar pasaules reitingu. Katrai valstij katrā no disciplīnām bija viena vieta, izņemot valstis, kurām TOP8 bija divi spēlētāji vienspēlēs vai dubultspēlēs divi pāri TOP4.

2. Eiropas spēles notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā no 21. līdz 30. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti