Handbola valstsvienība pēdējās minūtēs piekāpjas baltkrieviem

Latvijas handbolisti sestdien pirmajā spēlē Rīgas domes kausa izcīņā turējās vadībā līdz pēdējām minūtēm, tomēr galotnē ar 26:28 zaudēja spēcīgajai Baltkrievijas izlasei, informēja organizatori. Starptautiskajā nacionālo izlašu turnīrā, kas notiek jau 18.reizi, Latvijas valstsvienību gaida vēl divas spēles.

Ingars Dude laukuma saimniekiem guva piecus vārtus, bet pa četrām reizēm precīzi meta Austris Tuminskis, Raimonds Trifanovs un Jānis Pavlovičs. Baltkrieviem ar septiņiem vārtu guvumiem Olimpiskajā sporta centrā rezultatīvākais bija Sergejs Šilovičs.

Mājinieki pārliecinoši nospēlēja pirmajā puslaikā, kurā bija pārāki ar 17:14. Pēc pārtraukuma baltkrievi vairākkārt panāca neizšķirtu, līdz četras minūtes pirms spēles beigām izvirzījās vadībā (25:24). Nu jau Latvijas izlase divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu, līdz pretinieki pēdējā minūtē nostiprināja uzvaru.

Nākamajā spēlē svētdien Latvijas izlase spēkosies ar Ēģipti, kas sestdien ar 24:31 piekāpās Krievijas valstsvienībai. Turnīra noslēgumā Latvija un Krievija spēlēs pirmdien. Latvijas izlases galvenais mērķis turnīrā ir labāk sagatavoties nākamgad gaidāmajām Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlēm pret Kipru, Grieķiju un Ukrainu.

Rīgā mājiniekiem ir spēcīgi sāncenši, kas spēlēja pēdējā pasaules čempionātā un gatavojas startēt kontinentu finālturnīros. Panākumiem bagātākā Rīgas domes kausā ir Krievija - 2000.gada olimpiskā, 1993. un 1997.gada pasaules čempione, kā arī 1996. gada Eiropas čempione. Ēģiptes valstsvienība ir pieckārtēja Āfrikas čempione, 1996. gada Atlantas olimpisko spēļu piektās vietas ieguvēja, bet baltkrievi pa trim reizēm startējuši Eiropas un pasaules čempionātos, labākos rezultātus sasniedzot 1994. un 1995. gadā, kad bija attiecīgi astotie Eiropā un devītie pasaulē.

Treneru Uģa Vikštrema un Andreja Narnicka vadītā Latvijas valstsvienība turnīrā iztiek bez Vācijas bundeslīgās spēlējošajiem Aivja Jurdža un Ģirta Lilienfelda, kā arī Evara Klešnika, jo viņu pārstāvētajiem klubiem šajā laikā ir spēles. Artūrs Kuģis, Oskars Arājs un Elvijs Borodovskis nevar palīdzēt savainojumu, savukārt Andis Ērmanis – darba apstākļu dēļ.