Daugavpilī orientieristi izaicinājuši vasaru

Pirmo reizi kopš 2012.gada Daugavpilī notika kāds Latvijas kausa posms orientēšanās sportā - divu dienu sacensības “Vasaras izaicinājums”. Ar patiesi izaicinošajām distancēm un sacensību apvidu nelika tās vilties vairāk nekā 300 sacensību dalībniekiem. Uzvaras elites grupās izcīnīja Ainārs Lupiķis (OK „Kāpa”) un Volha Rahautsova (Baltkrievija), informē Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvis Jānis Tamužs.

Orientēšanās apvidū pie Ruģeļu ūdenskrātuves bija vērojama un piedzīvojama daudzveidība – grūti izskrienamā Daugavas krasta nogāze mijās ar purviem un siliem citur mežā. Orientēšanās tādēļ bija īpaši sarežģīta, jo bija nepieciešams strauji pielāgoties apvidus prasībām.

Vīriešu elites grupā ar šiem uzdevumiem pārliecinoši vislabāk galā tika Ainārs Lupiķis, kurš bija ātrākais gan pirmās dienas vidējā, gan otrās dienas garajā distancē un kopvērtējumā tuvāko sekotāju apsteidza par graujošām deviņām ar pusi minūtēm. OK “Kāpa” orientieristam šī bija pirmā uzvara Latvijas kausa posma sacensībās. Otro vietu izcīnīja Kristaps Ozoliņš (Madonas BJSS/OK “Arona”), kuram gan bīstami tuvu otrajā dienā pietuvojās lietuvietis Viktors Staišūns.

Sieviešu elitē sacentās trīs sportistes un, kaut gan pēc pirmās dienas Volha Rahautsova bija trešā, otrajā dienā izcīnot uzvaru, baltkrieviete uzvarēja arī kopvērtējumā. Otro vietu, no uzvarētājas atpaliekot par 3:37 minūtēm, izcīnīja Laura Leiboma (OK “Kāpa”), kura aiz sevis atstāja pirmās dienas līderi Aksanu Bujakovu.

Reizē ar orientēšanās skrējiena piekritējiem distancēs Ruģeļu mežā devās arī velo orientieristi, kuri izcīnīja Latvijas čempionāta medaļas sprintā un vidējā distancē. Sprintā par čempioniem kļuva Mārtiņš Linde (Ozons) un Aiga Strazdiņa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet vidējā distancē uzvarēja IK “Auseklis” orientieristi - Ingrīde Šmite un Mārtiņš Lasmanis.

Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā turpināsies ar sacensībām “Siguldas kauss”, kuras nākamajā nedēļas nogalē notiks pie Nītaures.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti