Cīņa par pasaules čempiona titulu šahā sākas ar neizšķirtu

Pirmā cīņa par absolūtā pasaules čempiona godu šahā starp pašreizējo titula īpašnieku Magnusu Kārlsenu no Norvēģijas un Krievijas pārstāvi Sergeju Karjakinu piektdien Ņujorkā noslēdzās neizšķirti. Līdz ar to rezultāts pēc pirmās partijas ir neizšķirts 0,5-0,5, bet abu konkurentu nākamais duelis notiks jau sestdien.

Pirmajā partijā ar baltajām figūrām spēlēja Kārlsens, taču pēc 42.gājiena abu duelī tika fiksēts neizšķirts.

Šī gada cīņa par pasaules čempiona godu kļuvusi par gados jaunāko vēsturē, jo Kārlsenam pašlaik ir 25 gadi, kamēr Karjakins ir tikai gadu vecāks.

Starp abiem šahistiem kopumā tiks sadalīta 1,1 miljonus dolāru (viena miljona eiro) naudas balva, uzvarētājam no tās saņemot trīs piektdaļas jeb 60%.

Kārlsens par absolūto pasaules čempionu kļuva 2013.gadā, kad vien 22 gadu vecumā pieveica tā brīža titula īpašnieku Višvanatanu Anandu no Indijas. Zīmīgi, ka gadu vēlāk norvēģis duelī pret šo pašu pretinieku spēja savu titulu aizstāvēt.

Kārlsens vēsturē ir 16. absolūtais čempions šahā.

Norvēģijas šahista šī gada pretinieks Karjakins, kurš dzimis Krievijas anektētajā Ukrainas pussalā Krimā, pasaules rangā pašlaik atrodas devītajā vietā. Viņš, saskaroties ar grūtībām atrast sponsorus, 2009.gadā pārcēlās uz Krieviju un kļuva par šīs valsts pilsoni.

Karjakins jau 12 gadu vecumā kļuva par šaha lielmeistaru, kas ir vēl nebijis sasniegums.

Cīņa par absolūto pasaules čempiona titulu Ņujorkā 12 partiju garumā ilgs līdz 28.novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti