Cīkstonis Jurčenko kļūst par sudraba medaļnieku Eiropas kadetu čempionātā

Brīvā stila cīkstonis Alberts Jurčenko otrdien Bulgārijā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas kadetu čempionātā, informēja organizatori. Vienīgo zaudējumu svara kategorijā līdz 69 kilogramiem Latvijas sportists cieta finālā ar 2:10 pret Magomedu Dibirgadžijevu no Krievijas.

Finālā neveiksmīgs Jurčenko bija cīņas sākums, kad viņš pirmajā minūtē ļāva pretiniekam veikt divas rezultatīvas darbības un iegūt 4:0 pārsvaru. Lai gan divus punktus izdevās atgūt, līdz pārtraukumam Dibirgadžijevs jau bija vadībā ar 8:2.

Jurčenko pirmajās divās cīņās pieveica maķedonieti Gorgi Jovanovu un Albānijas cīkstoni Erionu Stojani, bet vietu finālā nodrošināja ar uzvaru pār azerbaidžāni Ravilu Babazadi. Pērn kadetu pasaules čempionātā Jurčenko kļuva par bronzas medaļnieku, bet Eiropas kadetu čempionātā kadetiem dalīja 5. vietu.

Svara kategorijā līdz 58 kilogramiem Latviju otrdien pārstāvēja Ivars Samušonoks, kurš izstājās pēc zaudējuma pirmajā cīņā gruzīnam Mamukam Čačua. Savukārt trešdien startēs Oļegs Smirnovs (līdz 63 kg) un Reinards Andžāns (76 kg).

Eiropas čempionāts kadetiem, kas vienlaicīgi ir arī kvalifikācijas sacensības 2014.gada jaunatnes olimpiskajām spēlēm, Samokovā beigsies svētdien.