Brazīlijas handbolistes pirmoreiz kļūst par pasaules čempionēm

Brazīlijas sieviešu handbola izlase svētdien finālā Belgradā ar 22:20 uzvarēja mājinieces serbietes un pirmo reizi nopelnīja pasaules čempionāta zelta medaļas, informēja organizatori. Līdz šim nevienai Dienvidamerikas valsts izlasei nebija izdevies iekļūt pasaulē četru spēcīgāko komandu skaitā.

Par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju nosauca brazīlieti Eduardu Amorimu.

Arī Serbijai sudrabs ir pirmās medaļas, tomēr iepriekš spoža vēsture handbolā bija Dienvidslāvijai, kuras tradīcijas mantoja serbietes. Dienvidslāvijas sieviešu izlase 1973.gadā uzvarēja pasaules čempionātā, bet pēdējās medaļas ieguva 2001.gadā, kad kļuva par sudraba laureātēm.

Bronzas medaļas svētdien Belgradā izcīnīja Dānijas izlase, kas spēlē par 3.vietu ar 30:26 bija pārāka par Polijas valstsvienību.

Iepriekš cīņā par vietu finālā serbietes ar 24:18 uzvarēja Polijas handbolistes, turpretim brazīlietes ar 27:21 bija pārākas par Dānijas izlasi, kam otrajā pasaules čempionātā cerības uz zeltu izdzisa pusfinālā.

Eiropas valstu izlases tikai otro reizi tika atstātas bez pasaules čempionu zelta - pirmoreiz tas bija pa spēkam Dienvidkorejai 1995.gadā.