Borodavko Eiropas džudo čempionātā izcīna bronzu

Latvijas džudists Jevgēņijs Borodavko sestdien Budapeštā svara kategorijā līdz 100 kilogramiem kļuva par Eiropas čempionāta bronzas laureātu, pavēstīja organizatori. Cīņā par bronzu Borodavko pieveica Azerbaidžānas džudistu Elmaru Gasimovu.

Eiropas čempionātā Borodavko bronzas medaļu izcīnīja trešo reizi karjerā, atkārtojot 2009. un 2011.gadā gūtos panākumus. Budapeštā Borodavko zaudēja tikai vienā cīņā, taču šī neveiksme viņam liedza pretendēt uz čempiona titulu.

Grupas kārtā Borodavko uzvarēja armēni Hakobu Arakeljanu un poli Tomašu Domanski, tomēr grupas finālā piekāpās Nīderlandes džudistam Henkam Grolam. Cīņu turpinot gandarījuma turnīrā, Borodavko uzvarēja beļģi Tomā Nikiforovu un ieguva tiesības cīnīties ar Gasimovu.

Citiem Latvijas džudistiem izredzes pacīnīties par godalgotām vietām zuda jau grupas turnīrā. Konstantīns Ovčiņņikovs (81 kg) cieta neveiksmi trešajā kārtā un netika pirmajā astoņniekā. Viktors Reško svara kategorijā līdz 100 kilogramiem zaudēja čeham Lukašam Krpalekam, Aigars Mīlenbergs (90 kg) pirmajā cīņā nespēja uzvarēt itālieti Valteru Fasenti, savukārt Andrejs Tomašovs (90 kg) piekāpās portugālim Seliu Diašam. Artūram Ņikiforenko svarā virs 100 kilogramiem ceļu jau pirmajā cīņā aizšķērsona Nīderlandes džudists Grims Vuijsterss. Deniss Kozlovs (66 kg) tika līdz otrajai kārtai, bet Andrejs Magers (60 kg) zaudēja jau pirmajā cīņā.

Eiropas čempionāta noslēgumā svētdien būs komandu sacensības, kur gatavojas piedalīties arī Latvijas izlase. Sieviešu konkurencē Latvija Eiropas čempionātā nav pārstāvēta.