Bergmanis: Ideja par lokomotīves vilkšanu dzima manā galvā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirms nedēļas Rīgas svētku ietvaros Dzelzceļa muzejā pulcējās valsts stiprākie vīri, lai sacenstos smaguma vilkšanā un dāvātu galvaspilsētai smagāko dāvanu tās vēsturē.

Pasākums aizsākās ar pirmo Latvijas čempionātu smaguma vilkšanā, kurā deviņi Latvijas spēkavīri vilka 24 tonnas smagu sniega tīrītāju. Savukārt pēc čempionāta apbalvošanas sākās gatavošanās pasākuma kulminācijai - jauna rekorda uzstādīšanai. Seši spēcīgākie Latvijas vīri ķērās klāt 254 tonnas smagas maģistrālās dīzeļlokomotīves vilkšanai.

Idejas autors ir spēkavīru sporta aizsācējs Latvijā Raimonds Bergamanis. Viņš stāsta, ka rekords ir dāvana Rīgai un arī pašiem spēkavīriem. „Ideja dzima manā galvā. Esmu pirmais, kurš Latvijā vilka šāda veida smagumus - sāku ar lidmašīnu. Šoreiz viss tehniskais attīstījās darba procesā. Gan sakabe, kādā spēkavīri velk lokomotīvi, gan trepes, kuras palīdz to darīt. Par rekorda izdošanos jāsaka paldies arī manai fizikas skolotājai,” saka Bergmanis.

Viņš atzīst, ka veids, kā uzstādīt rekordu, dzimis darba procesā un rekords vēl līdz tā uzstādīšanas dienai bija zem jautājuma zīmes.

Lai gan spēkavīriem nebija viegli, 254 tonnas smagā dīzeļlokomotīve tika aizvilkta 11 metrus un 76 centimetrus, uzstādot jaunu rekordu.

Raimonds atzīst, ka rekords varētu tikt labots, jo priekšmetu ko vilkt Latvijā netrūkst.

Līdz ar rekorda uzstādīšanu noslēgusies spēkavīru čempionāta desmitā sezona, kas pierādījusi, ka šis sports kļūst aizvien populārāks.

Kā atzina Bergmanis, tad vislielāko popularitāti tas ieguvis mazpilsētās un lauku rajonos, kur risinās arvien vairāk vietējā mēroga čempionātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti