«Arēnai Rīga» piešķir nacionālās sporta bāzes statusu

Ministru kabinets (MK) šodien piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu "Arēnai Rīga", "lai veicinātu nacionālo sporta bāzu attīstību un radītu piemērotus apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sacensībās".

"Arēna Rīga" ir dibināta 2006.gadā. To veido tehniskā zona ar nepieciešamo aprīkojumu dažādu sporta pasākumu norises nodrošināšanai, biroja telpas un astoņas ģērbtuves. Tāpat atbilstoši starptautisko sporta federāciju prasībām ir uzstādīti vairāki tablo un interaktīvais kubs, savukārt liela mēroga pasākumu laikā autostāvvietās pie ēkas tiek uzstādītas fanu teltis, papildus biroja telpas un palielināta drošības zona ap sporta bāzi.

Sporta bāzē regulāri tiek rīkotas tādas nacionālās un starptautiskās sacensības kā basketbols, hokejs, teniss, volejbols, florbols, džudo un dažādas grieķu cīņas, valsts nacionālo izlašu dalībnieku treniņi, kā arī bērnu, jauniešu un invalīdu sporta pasākumi.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka sporta bāzē ar sportu saistītie pasākumi veido vismaz 50% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma. Tāpat kopš 2006.gada sporta pasākumus "Arēnā Rīga" kopā ir apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni skatītāju. Tā ir piemērota dažādu vietēja, nacionāla un starptautiska mēroga sporta sacensību organizēšanai.

Sporta bāze sniedz arī neatsveramu ieguldījumu sportiska dzīvesveida popularizēšanā ne tikai starp pieaugušajiem, bet arī starp bērniem, ļaujot tiem klātienē iepazīt sportu un satikt savus sportiskos elkus, vērtē IZM.

Vienlaikus ministrija piebilst, ka saskaņā ar likumu ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai.

Halli "Arēna Rīga" pārvalda SIA "Arēna Rīga", kas pieder SIA "Glesum Investments", kuras vienīgais īpašnieks ir Juris Savickis.

2020.gadā SIA "Arēna Rīga" strādāja ar aptuveni 2 miljonu eiro apgrozījumu un 1,15 miljonu eiro zaudējumiem, kas bija būtiski sliktāk nekā pirms pandēmijas, kad 2019.gadā uzņēmumam bija ap 5,14 miljonu eiro apgrozījumus un ap 0,67 miljonu eiro peļņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt