Andos atrod pirms pusgadsimta pazudušu Čīles futbola komandas lidmašīnu

Kalnākāpēji Čīles Andos atrada pirms vairāk nekā 50 gadiem pazudušu lidmašīnu, kuras katastrofā gāja bojā vietējā futbola kluba spēlētāji, svētdien vēstīja Čīles televīzija. 

Alpīnistu uzņemtajā video redzams deformēts 1961.gada 3.aprīlī avarējušās "LAN Chile" lidmašīnas "Douglas DC-3" vraks. Negadījums notika apmēram 300 kilometru uz dienvidiem no Čīles galvaspilsētas Santjago nomaļā apgabalā, taču precīzu lidmašīnas atlūzu atrašanās vietu atradēji atteicās nosaukt, lai ziņkārīgie netraucētu bojāgājušo mieru.

Lidmašīnas atlūzas atrodas apmēram 3200 metru virs jūras līmeņa un avārijas vietā izklaidus redzami dažādi priekšmeti un cilvēku kauli, pastāstīja viens no kalnākāpēju grupas dalībniekiem Leonardo Albornoss. 

Uz lidmašīnas klāja tās bojāejas brīdī bija 34 cilvēi, kurus visus uzskata par mirušiem. No spēles Osorno pilsētā uz Santjago lidoja astoņi "Green Cross" futbolisti, komandas treneris Arnaldo Vaskess un kluba darbinieki, kā arī viņu draugi. 

Avarējušās lidmašīnas atrašanās vieta iepriekš nebija zināma, turklāt, pēc kāda LAN pilota iepriekš teiktā, uzskatīja, ka katastrofa notika citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti