Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Pasaules čempionāts skriešanā norisināsies pirmo reizi vēsturē Rīgā

Starptautiskās vieglatlētikas šefs Ko: Pasaule ieraudzīs Rīgu kā skriešanas galvaspilsētu

Rīga pēc pusgada kaldinās pasaules vieglatlētikas vēsturi, jo uzņems pirmo reizi rīkoto pasaules čempionātu skriešanā, ceturtdien sacīja Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko.

Latvijas galvaspilsēta uzņem pasaules un Eiropas čempionātus arī citos sporta veidos, bet skriešanas notikums būs īpašs, jo tajā ikvienam ir iespēja kļūt par dalībnieku. Piemēram, pasaules čempionātā hokejā Rīgā neviens līdzjutējs netiks spēlēt valstsvienības sastāvā, skriešanas priekšrocību uzsvēra Ko.

"Rīgu pasaule redzēs kā ielu skriešanas pasaules galvaspilsētu," teica Ko.

Īpaši Ko izcēla jūdzes skrējienu, kas ir ļoti piemērots arī dalībniekiem ne tik labā fiziskā formā un ļaus katram gan atrast savu motivāciju skriet, gan motivēt citus. Pasaules čempionātā ikviens varēs izvēlēties sev piemērotāko no trim dažāda garuma distancēm, bet Ko īpaši tuvs ir jūdzes skrējiens, jo vieglatlēta karjerā viņš 1500 metros divreiz kļuva par olimpisko čempionu.

Jūdzes trasi Rīgā Ko iepazina, izskrienot to sniegotā ceturtdienas rītā, un brits atzina, ka tā ir ļoti piemērota pasaules čempionātam, kur startēs daudzu valstu skrējēji.

Jūdzes trasi, kas vīsies no Kultūras ministrijas līdz Brīvības piemineklim, Ko nosauca par plakanu un ātru.

Arī piecu kilometru distanci skrējēji ir ļoti iecienījuši, uzsvēra Ko, un viņš sagaida, ka atsaucību tāpat gūs pusmaratons.

Lēmumu pasaules čempionāta rīkošanu uzticēt Rīgai, pēc Ko teiktā, izšķīra divi galvenie faktori - pieredzējuši rīkotāji, kuru vadībā Rīgas maratons ir kļuvis par Baltijas reģiona līderi, kā arī "World Athletics" prezidentam patika vīzija par visas pilsētas iekļaušanu čempionāta norisēs, tajā skaitā ar skolu programmu. Masveidību Ko nosauca par vieglatlētikas pīlāru.

Ko viesojas Rīgā jau otro reizi – pirms pārdesmit gadiem viņš ieradās Latvijas galvaspilsētā, jo startēja viņa trenēta Austrālijas sportiste. Ko būs Latvijā arī pasaules čempionāta laikā, turklāt 29. septembrī dienu pirms sacensību sākuma atzīmēs dzimšanas dienu. 

Tikmēr Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Progresīvie/Par!") informēja, ka Latvijas galvaspilsēta ir gatava uzņemt reģionā lielāko tautas sporta pasākumu, kam jau pieteikušies dalībnieki no vairāk nekā 100 valstīm. Ļoti liela daļa viesu Latviju ieraudzīs pirmoreiz, un ir svarīgi, ka liela mēroga pasākumi Rīgā notiek visu gadu, uzsvēra Staķis. 

Savukārt pasaules čempionāta organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords atzina, ka kļūšana par pasaules skrējēju galvaspilsētu nozīmē milzu atbildību, lai sarīkotu pasākumu pienācīgā līmenī.

Sacensību trases ir veidotas ar domu, lai tās būtu ātras un tajā pašā laikā dalībniekiem parādītu pilsētu.

"Gribam Rīgu uz visiem laikiem uzlikt uz pasaules skriešanas kartes," uzsvēra Nords.

Sacensību programma pasaules čempionāta ir veidota atbilstoši, lai lielākie skriešanas entuziasti paspētu piedalīties visās trijās distancēs. 

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā risināsies 2023. gada 30. septembrī un 1. oktobrī, pirmo reizi vēsturē trīs distancēs pulcējot gan pasaules izcilākos skrējējus, gan skriešanas entuziastus un ģimenes ar bērniem no vairāk nekā 100 valstīm.

Lielajos skriešanas svētkos, kas būs nozīmīgākais vieglatlētikas un tautas sporta notikums Baltijas valstu vēsturē, kronēs pasaules čempionus jūdzes (1609 metru), piecu kilometru un pusmaratona (21,0975 km) distancēs, kā arī ikvienam skriet gribētājam piedāvās iespēju piedalīties masu startos un tikt pie unikālām pasaules čempionāta medaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti