Svētkus krāšņo buras Daugavā

Rīgas svētku dienās Daugavā notiek par tradīciju kļuvušās burāšanas sacensības "Rīgas kauss”.

"Rīgas kauss burāšanā" norisinās jau trešo gadu. Regates mērķis ir popularizēt burāšanas sportu rīdzinieku un Rīgas viesu vidū.

Regatē plānojušas piedalīties 52 jahtas piecās jahtu klasēs: “Platu 25” ( 18 komandas), “Optimist” (20 komandas), “Aero” (6 komandas), Zvaigznes klase (4 komandas) un “Sport boat” klase (4 komandas). Regati rīko biedrība "Sporta klubs "EOS" sadarbībā ar Rīgas domi.

Lai mērotos spēkiem ar citām burātāju komandām, regatē ar divām jahtām -  "RA" un "RA Evolution" – piedalās arī sieviešu burāšanas komanda "RA". "RA Evolution", kuras kapteine ir pieredzējusī burātāja Ieva Kaļķe, iesaistījusies cīņā  par šajā sezonā labākajiem “Platu 25” buru un vēja izpratējiem. Savukārt jahtas "RA" (“Sport boat” klase) kapteine šogad ir Evija Mežote, kura komandas vadību uzņēmusies tieši šajā sezonā.

Kā jau katru gadu par burāšanas sacensību bāzes vietu ir izvēlēta Andrejsala un restorāna "Riga Sunset Lounge" terase Andrejostas ielā 2 K-9, kur paralēli burāšanas sacensību vērošanai notiek dažādi informatīvi un izklaidējoši pasākumi visai ģimenei, kā arī sacensību noslēguma apbalvošanas ceremonija. Pasākuma norises laikā skatītājiem dota iespēja izbaudīt aktivitātes gan uz ūdens, gan krastā, apmeklētājus priecē muzikālā programma uz skatuves, kur uzstājas tādi mākslinieki kā Evilena Protektore (grupa "Pieneņu vīns") un "Joyful Noise", Toms Rudzinskis, kā arī "DJ Rise" un "Chilayz (Deeplomacy)", "Leksy" un citi.

Atraktīvo buru parādi skatītājiem visērtāk vērot no Vanšu tilta, Ķīpsalas vai Andrejostas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti