Svarīgi
Sadaļas
Sports / Burāšana
Vējdēļa burāšana ar foilu – Latvijas olimpiskā cerība
Sacensības ar vējdēļiem Latvijā nav nekas jauns, bet šobrīd gan Ķīšezerā var vērot ko pavisam jaunu – vējdēļi ar foilu jeb spuru vai zemūdens spārnu, kas ļauj pacelties dēļiem virs ūdens un lidot. Šāds jauninājums jau 2024. gadā būs Parīzē olimpiskais sporta veids, un Latvijai tā būtu iespēja aizķerties.
Ventspilī sākas Latvijas čempionāts burāšanā - Rīgas jūras līča regate
Pirmdien, 29. jūnijā, sākusies Rīgas jūras līča regate – prestižākās un nozīmīgākās sezonas burāšanas sacensības Latvijā. Eiropā un pasaulē pazīstami burātāji no Baltijas valstīm šajās dienās būs sastopami Ventspilī, Rojā un Kuivižos. Un atsaucība ir liela, jo Covid-19 ierobežojumi līdz šim liedza rīkot sporta sacensības un sezona iesākās vēlu.   
Ventspilī atklās Rīgas līča regati
Svētdien, 28. jūnijā, Ventspilī tiks atklāta Rīgas līča regate, kas vienlaikus būs arī Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts. Regate ilgs piecas dienas, un tai varēs sekot līdzi tiešsaistē.
Par gada labāko burātāju pasaulē pirmoreiz nosauc 15 gadus vecu pusaudzi
Itālietis Marko Gradoni saņēma 2019.gadā labākā pasaules burātāja balvu, ko nopelnīja 15 gadu vecumā, kļūstot par vēsturē jaunāko prestižā titula īpašnieku, trešdien informēja burāšanas jumtorganizācija "World Sailing". Sievietēm gada labākās burātājas balvu saņēma dāniete Anne Marija Rindoma.
Burātājiem Latvijā svētki - pasaules čempionāts atsevišķā klasē
Rīgas jūras līcī šonedēļ risinās pasaules čempionāts "Platu 25" jahtu klasē, kas ir viens no vērienīgākajiem burāšanas pasākumiem Latvijā pēdējos 30 gados. Neolimpiskā "Platu 25" ir viena no nedaudz vairāk kā 30 ķīļjahtu klasēm, ko oficiāli atzinusi pasaules burāšanas jumtorganizācija "World Sailing".
Latvijas čempionāts pulcē kopš neatkarības atjaunošanas visvairāk jauno burātāju

Nedēļas nogalē Rīgā notikušais Latvijas atklātais jauniešu čempionāts burāšanā pulcēja lielāko dalībnieku skaitu kopš valsts neatkarības atjaunošanas, pirmdien informēja organizatori. Trīs dienas Ķīšezerā sacensības risinājās trijās burāšanas klasēs "Optimist", "Laser" un "Techno 293", sacenšoties 142 dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Burātāja Birzule gandarīta par bronzu pasaules čempionāta ieskaitē

Burātāja Ketija Birzule piektdien Francijā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā vindsērfingā "Techno293" klasē. Neizpratni radīja fakts, ka dāmu konkurencē startēja tikai četras dalībnieces, tātad Birzulei bronzas medaļa pienācās par vienas konkurentes apsteigšanu, tomēr Latvijas Radio viņa uzsvēra, ka sāncenses bija spēcīgas, un ar iegūto godalgu sportiste ir apmierināta.

Sidnejas-Hobartas burāšanas regate noslēdzas ar izcilu finiša rekordu

Austrālijas jahta "Perpetual Loyal" ar pārliecinošu rekordu trešdien sasniedza Sidnejas-Hobartas regates finišu, par gandrīz  piecām stundām labojot rekordu burāšanas klasikas sacīkstēs, kur līdz mērķa līnijai netika viena no galvenajām favorītēm "Wild Oats XI" vēstīja aģentūra AFP. 

Burātāja Birzule Jaunzēlandē izcīna devīto vietu

Jaunzēlandē Oklendā notikušajā 46. pasaules čempionātā burāšanā jauniešiem (U-18) latviešu burātāja Ketija Birzule olimpiskajā RS:X vējdēļu klasē izcīnīja devīto vietu 18 sportistu konkurencē, liecina organizatoru informācija.

Jaunākie
Interesanti