Sigulda Latvijas bobsleja divniekiem neveiksmīga - labākais rezultāts Bērziņa ekipāžai. Spilgtākās epizodes

Pasaules kausa bobslejā pirmajā posmā, kas risinājās Siguldā, par uzvarētāju kļuva vāciešu Frančesko Frīdriha divnieks, bet labāko rezultātu no latviešu bobslejistiem uzrādīja Ralfa Bērziņa divnieks, ierindojoties piektajā vietā. Jau svētdien plkst. 14.35 LTV7 un REPLAY.lv tiešraidē pieslēgsies Pasaules kausa nākamajam posmam.

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pirms otrā brauciena LTV atzina, ka pirmajā braucienā labi nostartēja tikai viena ekipāža – debitants Dāvis Kaufmanis. Oskaram Ķibermanim tendence pazudusi jau no augšas. Prūsis teica, ka viņam ir daudz ko teikt par pirmo startu, taču pagaidām tam viņš vēl nebija gatavs.

Intervija ar Sandi Prūsi pirms otrā brauciena

Runājot par iespēju, ka kāda no Latvijas divnieku ekipāžām varētu aizsniegties sestdien līdz goda pjedestālam, Prūsis pasmējās: “Kādu laiku neesmu skatījies savu kristāla bumbu.” Bet vēlāk atzina, ka sestdienas mači ir pazaudēti, un jāizdara secinājumi turpmākajiem posmiem.

Par uzvarētāju kļuva Frančesko Frīdriha divnieks, kas otrajā braucienā apsteidza pirmā brauciena ātrāko - tautieti Johannesu Lohneru. Divu braucienu summā Frīdrihs bija par 0,04 sekundēm ātrāks, nekā Lohners. Bet trešajā vietā ierindojās šveicieša Mihaela Fogta ekipāža.

Ralfa Bērziņa divnieks palika piektajā vietā, pozīciju zemāk Oskara Ķibermaņa divnieks, bet debitants Dāvis Kaufmanis samierinājās ar desmito vietu.

Oskara Ķibermaņa ekipāžai otrajā braucienā labs starta laiks - 4,88 sekundes, bet brauciena laiks - 49,91 sekunde, kas bija lēnāks, nekā pirmais brauciens. No Frīdriha mazais Oskars atpalika 0,56 sekundes, ierindojoties sestajā pozīcijā.

Oskara Ķibermaņa divnieka otrais brauciens

Ralfa Bērziņa divnieks uzrādīja labāku starta laiku otrajā braucienā - 4,98 sekundes. Arī šai ekipāžai otrais brauciens padevās lēnāks, bet divu braucienu summā laiks minūte un 39,76 sekundes. Lai arī Bērziņa divnieks otrajā braucienā bija lēnāks, nekā Ķibermaņa, divu braucienu summā tomēr izdevās titulēto tautieti apsteigt par 0,03 sekundēm. No uzvarētāja Bērziņš atpalika 0,53 sekundes, samierinoties ar piekto vietu.

Ralfa Bērziņa divnieka otrais brauciens

Debitanta Dāvja Kaufmaņa divnieks bija lēnāks startā (4,94 sekundes), un arī brauciens padevās krietni lēnāks (50,22 sekundes), un divu braucienu summā Kaufmanis piekāpās gan Bērziņa, gan Ķibermaņa ekipāžai. Divu braucienu summā Kaufmaņa divnieks atpalika par 0,71 sekundi.

Debitanta Kaufmaņa otrais brauciens

Ķibermanis pēc neveiksmīgajām sacensībām atzina, ka pirmajā braucienā katastrofāli nav slīdējis, bet otrajā braucienā, iespējams, no ierindas izgājušas stūres gumijas. Taču neesot iemesla meklēt attaisnojumus vājajam sniegumam. Ķibermanis nebija pārliecināts, vai viņa ekipāža startēs arī svētdien.

Intervija ar Ķibermani pēc otrā brauciena

Debitants Kaufmanis norādīja, ka bija gatavs otrajam braucienam, prātu sakārtojis, bet pieļāvis kļūdu.

Kaufmanis dalās iespaidos pēc pirmā Pasaules kausa posma

Bērziņš LTV atklāja, ka nebija gaidījis, ka Siguldā pirmajā posmā varētu kļūt par labāko no Latvijas. Viņš bija pārliecināts, ka svētdien dosies uz starta, bet, iespējams, ar citu stūmēju.

Bērziņš gatavojas svētdienas startam

Latvijas divnieku pirmos startus ar nepacietību gaidīja arī bobsleja izlases treneris Jānis Ozols, kurš neslēpa, ka pirms pirmā starta ir satraukums. Tieši pēc pirmā starta var izvērtēt, kā ir paveikts vasaras mājas darbs, vai ir iets pareizā virzienā.

Intervija ar Jāni Ozolu pirms starta

Bobslejam gan atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem, pandēmijaas laiks ir bijis diezgan labvēlīgs – izdevās pabeigt iepriekšējo sezonu un sākt jauno sezonu. Ozols uzsvēra, ka, ja paši bobslejisti ievēros visus noteikumus un neieslīgs pašapmierinātībā, no epidemioloģiskā viedokļa visam vajadzētu būt kārtībā.

Koronavīruss Covid-19 ir veicis savas korekcijas šajās sacensībās – piedalīsies vien 13 ekipāžas. Aiz strīpas paliek ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Krievijas un Austrijas ekipāžas, jo dažiem no šo valstu atlētiem tika konstatēts Covid-19.

Ātrākais pirmajā braucienā bija vācieša Johannesa Lohnera pilotētais bobs - šī ekipāža trasi veica 49,51 sekundē.

Pirmais brauciens

Kā pirmais no trim latviešu ekipāžām uz starta līnijas izgāja debitants Dāvis Kaufmanis ir stūmēju Ivo Danu Kleinbergu. Ar starta laiku 4,89 sekundes, šis divnieks finišēja 49,72 sekundēs. Kaufmaņa divnieks no Lohnera ekipāžas atpalika 0,21 sekundi un pēc pirmā brauciena ierindojās sestajā pozīcijā.

Dāvja Kaufmaņa divnieka pirmais brauciens

Ar septīto starta numuru sacensības uzsāka Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni. Šai ekipāžai starta laiks 4,85. Taču par spīti labajam starta laikam, sīkas kļūdas liedza Ķibermaņa divniekam ielauzties līderos pirmajā braucienā. Šī ekipāža par 0,16 sekundēm atpalika pat no Kaufmaņa divnieka. Bet no līdera Ķibermaņa divnieks atpalika 0,37 sekundes, kas ierindoja viņu devītajā vietā.

Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa pirmais brauciens

Ar desmito numuru startēja Ralfs Bērziņš ar stūmēju Arni Bebrišu. No latviešiem šai ekipāžai sliktākais starta laiks - vien 5 sekundes. Arī šī ekipāža pieļāva kļūdas, taču izdevās apsteigt tautieti Ķibermani. Savukārt no Lohnera divnieka Berziņa ekipāža atpalika 0,29 sekundes. Pēc pirmā brauciena Bērziņa divnieks astotajā pozīcijā.

Ralfa Bērziņa ekipāžas pirmais brauciens

Pēc pirmā brauciena Kaufmanis LTV atzina, ka kopumā par savu debiju ir apmierināts. “Esmu gatavs un būšu uz otro braucienu,” norādīja pilots. Viņš atzina, ka uztraukums ir bijis, bet, tā kā debija noritējusi Siguldā, mājas trasē, tad mandrāža nav bijusi tik liela.

Intervija ar Dāvi Kaufmani

Tikmēr Ķibermanis pats bija neizpratnē par slikto rezultātu – jā, bijušas kļūdas, slikti iznākusi 13. un 14. virāža. Arī situācija savādāka, nekā ierasts, bet, kā norādīja Oskars, visiem apstākli vienādi, nav ko meklēt vainīgo.

Intervija ar Oskaru Ķibermani

Apmierināts ar startu bija Bērziņš, kurš gan norādīja, ka otrajā braucienā jācenšas uzlabot startu. Vasarā viņš guvis traumas, taču tas neesot attaisnojums.

Intervija ar Ralfu Bērziņu

Jau ziņots, ka Pasaules kausa pirmajā posmā skeletonā piektdien par uzvarētāju tika kronēts Martins Dukurs, bet Tomass palika ceturtajā vietā – viņu no goda pjedestāla šķīra 0,14 sekundes. Savukārt dāmu konkurencē Endija Tērauda izcīnīja trešo vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt