Ķibermaņa bobsleja divnieks pasaules čempionāta pusceļā ķer rokā vāciešus. Galvenie notikumi

Oskara Ķibermaņa pilotētais divnieks sestdien Altenbergas trasē, Vācijā, pēc diviem braucieniem ieņem 5.vietu pasaules čempionātā, atpaliekot no četrām mājinieku ekipāžām, bet saglabājot labas izredzes pacīnīties par godalgām. Medaļu sadalījumu noteiks četru braucienu summā - trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien.

Vēl divas Latvijas ekipāžas, ko pilotē Ralfs Bērziņš un Oskars Melbārdis, pirms atlikušajiem diviem braucieniem ir attiecīgi 14. un 16.vietā. 

Pārliecinošs līderis sacensību pusceļā ir Vācijas pilots Frančesko Fridrihs ar rezultātu viena minūte un 48,09 sekundes. Niko Valters no viņa atpaliek 0,94 sekundes un ieņem otro vietu, bet Johaness Lohners noslēdz līderu trijnieku 1,09 sekundes aiz līdera. 

Oskara Ķibermaņa ekipāžas otrais brauciens 

Ķibermanim otrais brauciens nebija veiksmīgākais, pieļaujot vairākas kļūdas, kas neļāva noturēties vicelīdera pozīcijās. Latvijas pilots no Lohnera gan atpaliek tikai 0,03 sekundes, kas cīņā par medaļām saglabā intrigu arī otrajai sacensību dienai. 

Oskara Melbārža ekipāžas otrais brauciens 

Melbārdis otrajā braucienā trasē atrada īstās līnijas un acīmredzamas kļūdas nepieļāva, sasniedzot braucienā devīto rezultātu. 

Ralfa Bērziņa ekipāžas otrais brauciens 

Bērziņam otrais brauciens pilotēšanā izdevās labāks nekā pirmais, tomēr neiztika bez kļūdām, kas viņu rezultātu tabulā atvirzīja aiz Melbārža.

Sanda Prūša komentārs pēc otrā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc otrā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka Ķibermanim iekrājās kļūdas, kas uzreiz atspoguļojās konkurencē ar vāciešiem. Prūsis uzsvēra, ka Vācijas tehnikas pārākums cīņā par uzvaru citiem izredzes neatstāj. "Bobslejā jau sen vairs neuzvar tie, kas labāk brauc," paskaidroja treneris.

Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa pilotētā ekipāža bija vicelīdere, Bērziņa divnieks ieņēma 15.vietu, bet Melbārža ekipāža bija 17.vietā. 

Oskara Ķibermaņa ekipāžas pirmais brauciens 

Pirmajā braucienā Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni bija ātrākie starta ieskrējienā un finišā piekāpās tikai Fridriham, kurš gan ieguva prāvu 0,49 sekunžu pārsvaru. Ķibermanim cieši sekoja trīs Vācijas ekipāžas, atpaliekot ne vairāk kā sekundes desmitdaļu. 

Ralfa Bērziņa ekipāžas pirmais brauciens 

Īsti brauciens neizdevās Bērziņa divniekam, tomēr saglabājot izredzes nākamajā braucienā pakāpties uz vietu desmitniekā.

Oskara Melbārža ekipāžas pirmais brauciens 

Trasē augstu meistarību apliecināja Melbārdis, tomēr ar lēnu starta ieskrējienu cerību uz augstu vietu nebija. 

Sanda Prūša komentārs pēc pirmā brauciena 

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc pirmā brauciena telefonsarunā Latvijas Televīzijā teica, ka vācieši pasaules čempionātam ir īpaši gatavojušies, startējot ar citām slidām nekā iepriekš sezonā. Savukārt par Melbārdi treneris atgādināja, ka nevajag gaidīt brīnumus, jo pieredzējušajam pilotam galvenais ir noķert apetīti uz nākamo sezonu.

Pirmajā braucienā Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi startēja trešie, Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim bija piektais numurs, bet Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi trasē devās ar 17. numuru 27 ekipāžu konkurencē. 

Vēlāk sestdien kļūs zināmas pasaules čempiones sievietēm - trešo un ceturto braucienu no plkst. 17.05 varēs redzēt LTV7 un replay.lv. 

Nākamajā nedēļas nogalē pasaules čempionātā būs sacensības skeletonā un bobsleja četriniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti