Šaušana «iegriež» biatlonistei Bendikai – 39. vieta 15 km distancē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien olimpiskajās spēlēs 15 kilometru individuālajā distancē izcīnīja 39. vietu, pieļaujot četras kļūdas ugunslīnijā. "Sliktākā šaušana, kāda man šosezon bijusi," LSM.lv atzina pati Bendika.

Baiba Bendika startā devās ar ceturto numuru un ļoti labi iesāka sacensības, stabili turoties starp līderēm. Pirmajā šautuvē viņa nepieļāva kļūdas.

Otrajā ugunslīnijā Bendika pieļāva vienu kļūdu, kas nedaudz sabojāja viņas pozīciju. Kļūda arī trešajā šautuvē, bet pēdējā ugunslīnijā viņa pieļāva divas kļūdas. Bendika finišēja 45 minūtēs un 38,2 sekundēs.

“Žēl, ka neizdevās izšaut. Laika apstākļi bija pietiekami labi, lai to darītu. Nevienā distancē neizdevās parādīt labāko rezultātu,” jau pēc finiša atzina sportiste.

Baiba Bendika pēc neveiksmīgā snieguma 15 km distancē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Centos tehniski turēt savu tempu, bet ar šaušanu diemžēl netiku galā,” ar nožēlu norādīja Bendika. Psiholoģiski viņa jutusies labi un pārliecināti par savu fizisko kondīciju.

“Bija reālas iespējas cīnīties par medaļu,” atzina arī Baibas treneris Ilmārs Bricis. Viņaprāt, ja nebūtu pieļautas kļūdas pēdējā šautuvē, būtu bijusi reāla iespēja pacīnīties par iespēju tikt desmitniekā.

Ilmāra Briča viedoklis par Baibas Bendikas sniegumu
Lejuplādēt

Par uzvarētāju tika kronēta Zviedrijas biatloniste Hanna Ēberga, kura šautuvēs bija precīza un finišēja 41 minūtē un 7,2 sekundēs.

Sudraba medaļa slovākietei Anastasijai Kuzminai - viņa šautuvē pieļāva vienu kļūdu, taču finišēja tikai par 24,7 sekundēm vēlāk nekā līdere.

Bronzas godalga šoreiz vācietei Laurai Dālmeierei, kura kļūdu pieļāva tikai vienā šautuvē.

Jāatgādina, ka sestdien Bendika 7,5 km sprintā arī pieļāva četras kļūdas ugunslīnijās, kas liedza viņai pakāpties augstāk par 39. vietu. Savukārt pirmdien iedzīšanā viņa palika 33. pozīcijā.