Rastorgujevs un Bendika pāru stafetēs Kanādā izcīna astoto vietu

Kanādā notiekošajā Pasaules kausa posmā pāru stafetēs svētdien Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika izcīnīja astoto vietu, liecina organizatoru informācija. Tādējādi Latvijas biatlonisti ir atkārtojuši savu sasniegumu – astoto vietu viņi izcīnīja arī pirmajā Pasaules kausa posmā.

Pirmā startā devās Bendika. Pirmajā šaušanā viņai viena kļūda un 21. pozīcija. Taču otro ugunslīniju Latvijas biatloniste jau sasniedza kā 14. Pieļaujot divas kļūdas otrajā šautuvē, Bendika spēja pakāpties par vienu pozīciju.

Rastorgujevs pirmo šautuvi sasniedza 10. vietā, pieļāva vienu kļūdu, taču tālāk jau devās kā devītais. Arī otrajā šautuvē Andrejs pieļāva vienu kļūdu, un nodeva stafeti jau astotajā pozīcijā.

Bendika trešajā šautuvē pieļāva divas kļūdas, un Latvijas duets atvirzījās uz 13. pozīciju, bet noslēdzošajā šautuvē viņa pieļāva trīs kļūdas, un stafeti nodeva 12. vietā.

Rastorgujevs ceturtā posma pirmajā šautuvē bija nekļūdīgs, bet pēdējā izmantoja trīs rezerves patronas un palika 11. pozīcijā. Taču ātrais slēpojiens palīdzēja Andrejam apdzīt vairākus konkurentus, kā rezultātā Latvijas duetam astotā vieta.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Francijas duets Martēns Furkads un Marī Dorēna-Abēra – viņi astoņās šautuvēs pieļāva četras kļūdas. Otrajā vietā ierindojās Austrijas sportisti, bet trešā vietā Norvēģijas biatlonistiem.

Jau ziņots, ka piektdien Rastorgujevam sprintā izdevās tikt 16. pozīcijā, savukārt sestdien masu startā viņš finišēja piektajā pozīcijā.

Bendika sprinta sacensībās izcīnīja augsto piekto vietu, bet masu startā palika 22. pozīcijā.