Rastorgujevam šaušana stāvus liedz pretendēt uz vietu trijniekā

Četras kļūdas divās šautuvēs stāvus Latvijas biatlonistam Andrejam Rastorgujevam svētdien Oberhofā, Vācijā, liedza pakāpties augstāk par 14.vietu Pasaules kausa posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu, liecina rīkotāju informācija. Distances vidū Rastorgujevs bija pakāpies uz trešo vietu, kurā viņam neizdevās noturēties.

Uzvarēja sezonas līderis Francijas biatlonists Martēns Furkads, ar vienu kļūdu šaušanā finišējot pēc 37 minūtēm un 39,4 sekundēm. Uzvarētājam 5,2 sekundes zaudēja krievs Aleksejs Volkovs un ieņēma 2.vietu, bet trešais 19,0 sekundes aiz uzvarētāja bija norvēģis Tarjei Boe.

Pirmajās divās šaušanās guļus Rastorgujevs bija nekļūdīgs, un ceļā uz trešo ugunslīniju slēpoja trešais, taču pēc atlikušajām divām šaušanas reizēm nācās mērot pa diviem soda apļiem. Finišā Rastorgujevs Furkadam zaudēja minūti un 6,4 sekundes.

Jau ziņots, ka sestdien Rastorgujevs izcīnīja 4.vietu iedzīšanas distancē un atkārtoja karjerā labāko sasniegumu Pasaules kausa izcīņas sacensībās.

Pasaules kausa sezonas piektais posms nākamnedēļ risināsies Rūpoldingā, Vācijā.

Savukārt Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā Itālijā svētdien 13.vietu ieņēma Žanna Juškāne, bet Baiba Bendika ierindojās 78.vietā. Pēc vēl vienām sprinta sacensībām pirmdien izlases treneri izlems, kura sportiste sieviešu konkurencē aizņems Latvijai atvēlēto vienīgo vakanci Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.