Rastorgujevam misēklis pēc teicamas šaušanas neliedz vietu uz Pasaules kausa pjedestāla

Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kontiolahti, Somijā, izcīnīja otro vietu 10 kilometru sprintā Pasaules kausa posmā, kur Latvijas biatlona līderis sašāva visus mērķus un ātri slēpoja, liecina rīkotāju informācija. Vairākas sekundes Andrejs gan zaudēja pēc pirmās šautuves, kur nokritušu briļļu dēļ dažus metrus atgriezās atpakaļ.

Uzvarēja arī perfekti šāvušais Krievijas biatlonists Antons Šipuļins, kurš finišu sasniedza pēc 23 minūtēm un 51,6 sekundēm. Rastorgujevs atpalika 5,8 sekundes - gandrīz tikpat, cik zaudēja neveiksmīgajā epizodē pēc pirmās šaušanas. Savukārt laureātu trijnieku noslēdza francūzis Kventēns Fijons Maijē 17,3 sekundes aiz uzvarētāja. Nestartēja Pasaules kausa pašreizējais īpašnieks Francijas biatlonists Martēns Furkads.

Pirmajā ugunslīnijā Rastorgujevs šāva gan ātri, gan precīzi, taču jau pēc atgriešanās trasē nejauši ar roku notrieca sev brilles un pēc tām spēra vairākus soļus atpakaļ. Pēc pirmās šaušanas Andrejam bija piektais rezultāts.

Arī šaušana stāvus Andrejam šoreiz nekādus sarežģījumus neradīja, un ātrais solis trasē pamatoti ļāva cerēt uz augstu vietu. Šipuļina pārsvars pār Rastorgujevu dila, tomēr pirmo vietu Krievijas sportists noturēja.

Pēc sacensībām Rastorgujevs intervijā rīkotājiem atzina, ka nebija viegli pēc vilšanos nesušā olimpiskā starta koncentrēties sezonas turpinājumam. "Taču jāskatās tikai uz priekšu," viņš teica.

Līdz šim vienīgo reizi uz pjedestāla Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs kāpa pirms gada Holmenkollenā, kur izcīnīja otro vietu distancē ar masu startu.

Intervija ar Andreja Rastorgujeva treneri Valdi Bērziņu

Andreja treneris Valdis Bērziņš pēc sacensībām telefonsarunā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka Rastorgujevs savu darbu paveica kvalitatīvi. Andrejs jūtas par sevi pārliecināts un pēc olimpiskajām spēlēm sportistam ir zudis psiholoģiskais slogs.

Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš uz augstām vietām 100 dalībnieku konkurencē nepretendēja. Patrijuks pēc divem soda apļiem ieņēma 84.vietu, savukārt Slotiņš slēpoja piecus soda apļus un palika priekšpēdējais.

Sezonas septītā posma turpinājumā piektdien sprintā startēs sievietes, tostarp arī Baiba Bendika, sestdien notiks jaukto pāru un jauktā stafete, bet svētdien risināsies masu starta sacīkstes.

KONTEKSTS:

Pēc Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu noslēguma ar trim posmiem martā vēl turpinās Pasaules kausa sezona. Divās nākamajās nedēļās vēl būs sacensības arī Norvēģijā un Krievijā.